Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

stomatologia, dentysta
Zdrowie i uroda

Na czym polega nakładkowe wybielanie zębów?

Zęby są piękne, jeśli są zdrowe, białe i równe – my sami możemy wiele w tych kwestiach zdziałać, a szczególnie jeśli chodzi o prawidłową higienę – regularne szczotkowanie przyczyni się do tego, że nasze zęby będą zdrowe. Natomiast jeśli chcemy nieco poprawić ich barwę, to możemy zastosować domowe środki, które jednak nie są zbyt trwałe i satysfakcjonujące – lepiej skorzystać z oferty gabinetów stomatologicznych.

Wybielanie nakładkowe – sposób na białe zęby

W gabinetach stomatologicznych mamy przynajmniej kilka najbardziej popularnych sposobów na to, aby poprawić barwę naszych zębów, w tym usunąć z nich nieestetyczne przebarwienia. Jednym z nich są nakładki wybielające zęby. Na czym polega wybielanie nakładkowe? Zabieg ten polega na zastosowaniu specjalnych żeli wybielających a także nakładek, które nosi się w domu przez określony czas. Dzięki temu składniki aktywne w żelu mogą skutecznie pracować nad naszymi zębami i po zakończeniu kuracji zaskoczyć nas efektem. Odpowiedni preparat oraz nakładki otrzymujemy od naszego stomatologa i musimy je nosić zgodnie z jego zaleceniami.

Na czym polega wybielanie nakładkowe i czy jest skuteczne?

To lekarz stomatolog decyduje jak długo mamy samodzielnie w domu stosować nakładki wybielające z żelem. Zazwyczaj odbywa się to codziennie koło kilku godzin lub na przykład przez noc oraz przez określony czas – do maksymalnie trzech tygodni – są to kwestie indywidualne dla każdego pacjenta. Stosowanie się do tych zaleceń skutkuje wybieleniem zębów nawet o kilka odcieni.

Czy nakładki wybielające zęby są skuteczne? Odpowiednio dobrany preparat i stosowanie się do zaleceń lekarza sprawia, że nasze zęby mogą stać się kilka tonów jaśniejsze. Efekt ten natomiast może utrzymywać się od pół roku do nawet dwóch lat. Po przeprowadzeniu zabiegu wybielania zębów metodą nakładkową warto przestrzegać tzw. białej diety i unikać niektórych produktów, np. soków, niektórych warzyw i owoców, a także zaniechać palenia. Dzięki temu efekty będą znacznie lepsze i dłużej się utrzymają.

Na pewno więc jest to bardziej skuteczna metoda od domowych sposobów wybielania zębów, ale ma ona także minusy – przede wszystkim po zabiegu wybielania nasze zęby mogą być nieco nadwrażliwe, ale oczywiście mija to po pewnym czasie. Warto więc na początku także ograniczyć spożywanie zimnych i gorących potraw oraz napojów.