Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Ile w rzeczywistości kosztują implanty zębów Szczecin?

Implanty Szczecin to nic innego jak element przypominający zwykłą śrubę, który znajduje się w miejscu po naturalnym zębie. Implanty montuje się bezpośrednio w kości szczęki albo do żuchwy. Głównym zadaniem implantów jest oczywiście zastąpienie naturalnego korzenia usuniętego zęba.

Jakie elementy mają bezpośredni wpływ na cenę implantów?

Większość gabinetów stomatologicznych podaje implanty Szczecin cennik w widełkach. Wynika to oczywiście z tego, że bardzo trudno jest określić jedną stałą cenę. Czynników, które mają mniejszy lub większy wpływ na koszt całego zabiegu jest naprawdę bardzo wiele. Szczególną uwagę należy zwrócić nie tylko na producenta implantu, ale również na zastosowaną metodę wszczepienia. Cena uzależniona jest także od materiału z którego wykonana jest korona. W niektórych sytuacjach dentysta musi przeprowadzić dodatkowe badania i skomplikowane zabiegi przed implantacją, które także mogą zwiększyć koszty implantów.

Renoma gabinetu stomatologicznego

Implanty Szczecin cennik uzależniony jest również od renomy prowadzonego gabinetu stomatologicznego oraz od jego położenia. Jak łatwo się domyślić najwięcej zapłacimy w placówkach położonych w większych miastach. Doświadczony stomatolog bardzo często nakłada nieco większe marże na swoje usługi. Implanty zębów Szczecin to inwestycja na lata, dlatego też nie warto na nich oszczędzać. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, aby postawić na znane gabinety stomatologiczne, które posiadają wielu zadowolonych klientów.

Co warto wiedzieć o nowoczesnych implantach?

W dzisiejszych czasach implanty zębów Szczecin wytwarzane są najczęściej z tytanu albo specjalnego tlenku cyrkonu. Są to nie tylko bardzo wytrzymałe i eleganckie materiały. Tytan i tlenek cyrkonu jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm człowieka. Przy zwykłych implantach dwufazowych w pierwszej kolejności wszczepia się śrubę, a dopiero po kilkunastu tygodniach można postawić sztuczną koronę. Na rynku dostępne są również specjalne implanty jednofazowe. W tym konkretnym przypadku na tej samej wizycie w gabinecie stomatologicznym zakłada się zarówno śrubę, jak i również pozostałą część protezy. Pamiętać należy także o tym, że do ceny implantów należy doliczyć również ceny koron. Wielu pacjentów decyduje się na tymczasowe korony akrylowe, które noszoną są przez kilka pierwszych miesięcy.