Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

stomatolog, dentysta
Zdrowie i uroda

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe, które współcześnie nazywa się częściej endodoncją, wielu osobom nie kojarzy się pozytywnie. Najczęstsze skojarzenia związane są z bólem i dwoma, bardzo uciążliwymi wizytami u stomatologa. Okazuje się jednak, że dzisiaj wiele się zmieniło i leczenie tego typu nie jest już tym samym, czym było jeszcze niedawno. Warto przyjrzeć się tej kwestii z bliska.

Na czym dokładanie polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe przeprowadza się w sytuacji, w której doszło do zakażenia miazgi zębowej i zęba nie da się już uratować. Polega na chemicznym zniszczeniu nerwu zęba, dzięki czemu pacjent przestaje odczuwać dolegliwości bólowe, całkowitym usunięciu miazgi zębowej i zastąpieniu jej specjalnym wypełnieniem. Z zewnątrz ubytek wypełnia się przy pomocy materiału praktycznie nieodróżnialnego od naturalnej tkanki zęba. Leczenie takie stosuje się przede wszystkim po to, żeby uchronić ząb przed dalszą erozją, a pacjenta przed koniecznością jego usunięcia. Jest to jeden z najbardziej podstawowych zabiegów stomatologicznych i każdy dentysta Zabrze go wykonuje.

Wątpliwości dotyczące leczenia kanałowego

Z leczeniem tego rodzaju wiążą się pewne wątpliwości. Stomatolog Zabrze nigdy chyba nie był dla nikogo miejscem, w którym chcielibyśmy się znaleźć z własnej woli. Najczęstszą przyczyną jest ból, a także inne niedogodności, które wiążą się z leczeniem kanałowym. Ponadto leczenie tego typu zawsze niosło ze sobą pewne ryzyko. Polegało ono na możliwości niedokładnego wyczyszczenia przez stomatologa kanału zębowego z pozostałości żywej tkanki, co często prowadziło do zakażenia i w konsekwencji dalszych problemów.

Współczesna endodoncja i jej zalety

Dzisiaj już na szczęście problemy te powoli odchodzą do przeszłości. Praktycznie każda klinika stomatologiczna Zabrze wykonuje zabieg ten z udziałem specjalnego mikroskopu, który znacznie powiększa pole widzenia stomatologa i sprawia, że ryzyko powikłań po leczeniu jest mocno ograniczone. Współcześnie też całość zabiegu przeprowadza się w czasie jednej wizyty.

Gdzie szukać dobrego dentysty dla siebie?

Dobra klinika stomatologiczna Zabrze nie jest łatwa do znalezienia. Zwłaszcza jeżeli nie mamy doświadczenia i nieczęsto bywaliśmy wcześniej u dentysty. Warto zdać się tu na opinie innych pacjentów. Na szczęście w sieci łatwo znaleźć można kilka stron, na których pacjenci chętnie dzielą się swoimi opiniami na temat lekarzy, u których się leczyli.