Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dentysta olsztyn
Zdrowie i uroda

Leczenie kanałowe podczas jednej wizyty u dentysty

Bardzo często leczenie kanałowe kojarzy się z kilkukrotnymi wizytami u stomatologa. Jednak obecnie coraz więcej gabinetów i klinik stomatologicznych w Toruniu i innych miastach w Polsce oferuje leczenie jednowizytowe. Na czym polega?

Endodoncja – co to jest?

Endodoncja, do której zalicza się leczenie kanałowe, zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób miazgi zębowej, czyli wnętrza zęba. Dochodzi do nich najczęściej na skutek zaawansowanej próchnicy, ale również przy uszkodzeniach zęba – jego złamaniu czy zwichnięciu.

Leczenie kanałowe, inaczej endodontyczne, polega wtedy na usunięciu tkanek z wnętrza zęba, w tym także z jego kanałów, a potem wypełnieniu go. W rezultacie nie ma potrzeby usuwania zęba i może on służyć przez wiele kolejnych lat.

Najlepiej zdecydować się na prywatne leczenie – wtedy stomatolog Toruń czy w innym mieście może zaoferować kompleksową pomoc. Niestety, na NFZ można przeprowadzić leczenie tylko od „trójki” do „trójki”. Osobom chcącym odwiedzić placówkę jak prywatny gabinet czy klinika dentystyczna Toruń może zaoferować pełną obsługę na najwyższym poziomie.

Leczenie kanałowe w trakcie jednej wizyty

W większości przypadków dentysta Toruń oraz w innych miastach rozkłada leczenie endodontyczne na 2-3 wizyty. Wtedy na każdej z nich prowadzi się kolejne procedury.

Jednak dzisiaj coraz częściej można spotkać się także z leczeniem prowadzonym w trakcie jednej wizyty. Leczenie jednowizytowe może zaoferować prywatny gabinet albo klinika dentystyczna Toruń to także miasto, gdzie jest ono dostępne.

W trakcie wizyty prowadzi się poniższe procedury:

  • otwarcie zęba
  • usunięcie wnętrza zęba
  • dezynfekcja zęba
  • wypełnienie zęba
  • odbudowa korony zęba

Dla pacjenta jednowizytowe leczenie endodontyczne jest korzystniejsze, ponieważ cała procedura odbywa się wtedy jednorazowo – bez konieczności dojeżdżania do gabinetu kilka razy. Cały czas trwania zabiegu to zwykle 2-3 godziny.

Gdy zatem pacjent chciałby skorzystać z takiej procedury, potrzebny będzie wykonujący ją stomatolog Toruń to miasto, gdzie jest ona dostępna w wybranych gabinetach i klinikach stomatologicznych.

Ile kosztuje leczenie kanałowe?

Koszty związane z leczeniem kanałowym ustalane są indywidualnie. Najczęściej prywatny dentysta Toruń oraz w innych miastach w Polsce to koszt od około 300 do nawet ponad 1000 złotych.

Koszt leczenia kanałowego w klinice dentystycznej w Toruniu jest zależny od liczby kanałów zęba oraz od metody leczenia. Koszty podwyższają większa liczba kanałów oraz zastosowanie mikroskopu, narzędzi maszynowych.