Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

Idealny dentysta dziecięcy
Zdrowie i uroda

Idealny dentysta dziecięcy

Stomatologia dziecięca jest trudną pracą. Dzieci nie zawsze współpracują tak, jak specjalista by sobie życzył. Często należy uciec się do podstępu – szukać niestandardowych rozwiązań. Dentysta Łódź może widzieć w tym oderwanie od rutyny, poszukiwanie czegoś innego lub też może być zirytowany taką postawą dziecka. Dlatego też, konieczne jest wybranie odpowiedniego specjalisty – najlepiej, gdy klinika dentystyczna Łódź daje możliwość zmiany lekarza bez konieczności zmiany gabinetu.

Pierwsza wizyta u dentysty

Pierwsza odwiedziny gabinetu dentystycznego powinny odbyć się w okolicach pierwszych urodzin. Oczywiście, jeśli wcześniej nie pojawią się jakieś niepokojące zmiany na zębach, ukruszenia, należy odbyć pierwszą wizytę już wcześniej. Pierwsze urodziny są jednak datą, która jest najrozsądniejsza. Większość dzieci ma już zęby mleczne, są w stanie zrozumieć proste polecenia. Jednak, jeśli nawet dziecko nie posiada jeszcze mleczaków, a to się zdarza, warto odwiedzić gabinet. Dentysta Łódź sprawdzi czy są odpowiednie zalążki zębowe, oraz przekaże informacje dotyczące prawidłowej pielęgnacji zarówno dziąseł jak i wyrastających mleczaków. Warto udać się do dentysty jeszcze wtedy, gdy zęby są zdrowe, przyjemna wizyta adaptacyjna rokuje dobrze w sytuacji, gdy konieczne byłoby leczenie w późniejszym czasie. Klinika dentystyczna Łódź jest wtedy znana małemu pacjentowi, kojarzy ją z czymś przyjemnym – wie, że nie musi obawiać się wizyty. Dlatego adaptacja i pierwsze wizyty są szczególnie ważne. Pamiętać należy, że jeśli pomiędzy pacjentem, a stomatologiem nie nawiąże się nić porozumienia może być konieczna zmiana gabinetu lub lekarza – wszystko, aby dziecko maksymalnie polubiło wizyty.

Stomatolog Łódź zadba o pierwsze ząbki

Dentysta w czasie wizyty adaptacyjnej i późniejszej kontroli przekaże informacje dotyczące, jakich środków myjących należy używać oraz w jaki sposób. Stomatolog Łódź wskaże najlepszą pastę dla małego dziecka – o zbilansowanej ilości jednostek fluoru, pomoże z doborem szczoteczki do zębów i nici dentystycznych. Pokaże rodzicowi technikę nitkowania zębów – w Polsce czyszczenie przestrzeni między zębami jest niestety niedokładne. Dziecko zwiedzi gabinet, a w razie konieczności jego pierwsze zęby zostaną polakierowane. Dodatkowo w ramach profilaktyki próchnicy stomatolog Łódź powinien wspomnieć o minimalizowaniu dzielenia się sztućcami. Nie należy się dziwić, że zada pytania o sposób karmienia, czy występują karmienia nocne i w jaki sposób dziecko przeżuwa – te czynniki są istotne w ortodoncji.