Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

Licówki Poznań
Zdrowie i uroda

Kiedy na zęby nakłada się licówki?

Kiedy zęby nie prezentują się najlepiej (na przykład są ukruszone lub przebarwione), poszukujemy rozwiązań, które pomogą nam poprawić ich wygląd. Wśród rozwiązań, jakie oferuje stomatologia estetyczna Poznań (i nie tylko) wskazać można licówki. Czym są i kiedy się je nakłada?

Licówki Poznań – czym właściwie są?

Mianem licówek określa się specjalne nakładki, które stomatolog mocuje do przedniej części zęba – czyli właśnie jego lica (stąd pochodzi nazwa tego wyrobu). Produkt ten może być wykonany z różnych materiałów: najczęściej spotykane są licówki porcelanowe, jednak dostępne są również kompozytowe.

Obydwa te rodzaje licówek różnią się między sobą ceną oraz wytrzymałością. Licówki cena Poznań w przypadku modeli kompozytowych waha się w granicach 300-400 zł, podczas gdy za dobrej jakości licówki wykonane z porcelany trzeba zapłacić nawet kilkukrotnie więcej. Jednocześnie, ten drugi materiał potrafi utrzymać się na zębach nawet około 10 lat.

Wskazania do nałożenia licówek

Wśród najpopularniejszych przyczyn, dla których nakładane są licówki Poznań wskazać można między innymi przebarwienia szkliwa (wynikające z różnych przyczyn – na przykład martwicy zęba lub trwałych jego uszkodzeń powstałych jeszcze w wieku dziecięcym), usunięcie diastemy (bowiem licówka może być nieco szersza od samego zęba) czy względy estetyczne.

Choć oczywiście, dwa pierwsze powody również wiążą się w dużej mierze z wyglądem – w tym ostatnim przypadku chodzi o naturalną niedoskonałość zęba. Stomatologia estetyczna Poznań oferuje nałożenie licówki na przykład w przypadku krzywego zęba lub jego ukruszeń powstałych podczas wypadku lub w ramach codziennego przeżuwania pokarmów.

Do czego licówki?

Jak widać po powyższym paragrafie, główną funkcją licówek jest poprawa wyglądu uśmiechu. Jest to dość drogi zabieg, jednak zdecydowanie wart każdej złotówki. Choć zasadniczo decyzja co do materiału, z którego zostaną wykonane powinna zostać podjęta w konsultacji z lekarzem, jeśli licówki cena Poznań nie ma dla Ciebie większego znaczenia – lepszą opcją wydaje się być rozwiązanie wykonane z porcelany.

Przede wszystkim, jest ono znacznie trwalsze – a to sprawia, że nie trzeba się martwić ich wymianą przez długi czas. Dodatkowo, w opinii wielu osób prezentują się dużo naturalniej – choć to już indywidualna opinia ich użytkowników. Niezaprzeczalnym jest jednak dużo wyższa wytrzymałość, a co za tym idzie – znacznie mniejszy strach przed przypadkowym uszkodzeniem licówki podczas wykonywania codziennych czynności.