Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

leczenie zębów w narkozie, narkoza, dentysta
Zdrowie i uroda

Leczenie zębów w narkozie – czy trzeba się go bać?

Leczenie zębów pod narkozą w pewnych przypadkach jest jedynym sposobem na to, by móc dobrze i bezpiecznie przeprowadzić zabieg. Sama narkoza cieszy się dość złą renomą, bo narosło dookoła niej wiele różnego typu przesądów, które nie mają nic wspólnego z prawdą. Wiele osób wierzy, że poddanie się narkozie oznacza poważne obniżenie długości życia. Jak jest w rzeczywistości? Czy leczenie zębów w narkozie jest czymś, czego należy się bać?

Leczenie zębów pod narkozą Tychy – dlaczego jest bezpieczne?

Leczenie zębów w narkozie nie jest czymś, czego należy się obawiać. To po prostu leczenie wykonane pod silnym znieczuleniem, które polega na wprowadzeniu pacjenta w sen, podczas którego nie odczuwa się bólu czy stresu. W ten sposób stomatolog może bez obaw przeprowadzić cały zabieg i nie musi on martwić się dodatkowym czynnikiem ryzyka, jakim jest stres odczuwany przez pacjenta, który pod jego wpływem może się poruszać lub w jakikolwiek inny sposób utrudniać jego przeprowadzenie. Pacjent w narkozie jest spokojny i nieświadomy tego, jak dokładnie wygląda przeprowadzany zabieg. To zdecydowanie redukuje odczuwany przez niego stres i sprawia, że całe leczenie jest po prostu wygodniejsze. Leczenie w narkozie jest bezpieczne, ale równocześnie należy pamiętać, że nie jest ono wyjściem z każdej sytuacji. O ile to możliwe, to lepiej jest radzić sobie bez tej formy znieczulenia po to, by leczenie przebiegało szybciej i było mniejszym obciążeniem dla organizmu.

Tychy leczenie zębów pod narkozą – tylko pod okiem specjalisty

Warto podkreślić, że leczenie zębów pod narkozą jest zawsze przeprowadzane pod okiem specjalisty. Znieczulenie jest podawane wyłącznie przez anestezjologa, który ma wsparcie wykwalifikowanej pielęgniarki anestezjologicznej. Taki zespół specjalistów jest niezbędny do tego, by podanie narkozy było bezpieczne. Pamiętajmy także o tym, że konieczne jest nie tylko poprawne wprowadzenie pacjenta w stan narkozy, ale także jego wyprowadzenie. Tylko w ten sposób można uniknąć ewentualnych jej konsekwencji np. bólu głowy. To bardzo istotne, ale także, by cały zabieg był przez cały czas kontrolowany przez zespół anestezjologiczny. Z tego powodu stomatolodzy i chirurdzy szczękowi zwykle współpracują z anestezjologami po to, by móc proponować swoim pacjentom leczenie na najwyższym poziomie.