Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

szczoteczka do zębów, dbanie o zęby
Zdrowie i uroda

Most na implantach – ile kosztuje?

Braki w uzębieniu to nie tylko kwestia estetyki, ale również kłopotów w codziennym funkcjonowaniu, dlatego stomatologia oferuje szereg rozwiązań, które znacznie poprawią komfort życia u osób, które borykają się z brakiem jednego lub więcej zębów. Jednym z takich rozwiązań jest most na implantach. Jakie są jego zalety oraz cena?

Most na implantach – co to takiego?

Cechą charakterystyczną takiego rozwiązania jest mocowanie koron zębów na implantach. Most może składać się z trzech, czterech, a nawet dziesięciu sztucznych zębów i zawsze jest to ekonomiczniejsze rozwiązanie niż pojedyncze korony na implantach. W każdym jednak przypadku konieczne jest wszczepienie określonej liczby implantów, czyli sztucznych korzeni, na których będzie stabilnie trzymał się most z koronami.

Implanty to sztuczne korzenie, które umieszcza się w kościach szczęki lub żuchwy. Są one wykonane z biokompatybilnych materiałów, dzięki czemu są bardzo dobrze tolerowane przez organizm. Jest to bardzo trwałe rozwiązanie i pozwala uzyskać nie tylko efektowne pojedyncze korony, ale również całe mosty, które do implantów przytwierdzane są na stałe. O ilości koniecznych do wszczepienia implantów decyduje stomatolog i zależne jest od ilości koron, które mają być umieszczone na moście.

Most na implantach cena

Most przykręcany na implantach ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim jest on stabilny i wytrzymały, dzięki czemu można spożywać wszystkie pokarmy – tym samym zdecydowanie podnosi się komfort codziennego życia. Niestety jest to także dość kosztowne rozwiązanie. Ile kosztuje most na implantach cena jest uzależniona przede wszystkim od ilości zastosowanych implantów oraz materiałów, z jakiego zostały wykonane. Dodatkowym kosztem są także korony – w tym przypadku również istotny jest zastosowany materiał oraz jego cena.

Cena mostu przykręcanego na implantach

Most przykręcany na implantach nie jest refundowany, więc pokrywamy go całkowicie z własnej kieszeni. Musimy liczyć się z wydatkiem na implanty oraz korony. Cena implantu może wahać się od 1500 złotych do nawet 5000 – wszystko zależy od materiału, z jakiego są wykonane. Podobnie sprawa wygląda z koronami. Na ich cenę wpływa także materiał, jaki zostanie zastosowany w podbudowie – najtańsze są te metalowe. Ostatecznie więc koszt mostu na implantach może być bardzo różny, ale można go dostosować do swoich możliwości finansowych.