Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Protetyk Poznań – sprawdź, czym się zajmuje

Protetyka dentystyczna to bardzo ważna dziedzina stomatologii. Każdy człowiek na pewnym etapie życia może potrzebować porady protetyka oraz jego pomocy. Czym tak właściwie zajmuje się ten specjalista? Kiedy trzeba udać się na wizytę do protetyka?

Protetyk Poznań — czym się zajmuje?

Protezy zębowe Poznań służą do tego, by zastępować miejsce usuniętych z jakiegoś powodu zębów lub ich braków wywołanych różnego typu schorzeniami. Protetyk Poznań leczy wrodzone i nabyte wady zgryzu, zajmuje się leczeniem bezzębia oraz leczeniem braków w uzębieniu. Tym samym przywraca on sprawność narządowi żucia. Jego zadaniem jest uzupełnianie utraconych tkanek uzębienia. Najpopularniejsze protezy zębowe Poznań to porcelanowe, cyrkonowe lub kompozytowe korony, mostki protetyczne oraz protezy zębowe. Te ostatnie dzieli się na szkieletowe, częściowe oraz całkowite osiadające. Wszystkie te uzupełnienia można osadzać na implantach zębowych, które utrzymują protezy we właściwym miejscu.

Czy protezy zębowe są na stałe?

Nie wszystkie protezy zębowe są rozwiązaniem dożywotnim. Ceramicznych koron i mostków zwykle nie wymienia się, o ile nie ulegną one jakiemuś uszkodzeniu mechanicznemu. Sprawa ma się inaczej w przypadku protez całościowych ruchomych. Zwykle należy wymieniać je co 3 do 5 lat. Konieczność wymiany nie wynika jednak z tego, że po takim czasie są one już zużyte. Po prostu w jamie ustnej nieustannie zachodzą zmiany. Po takim czasie mogą one być już na tyle duże, że proteza nie będzie odpowiednio przylegała do dziąseł. Z czasem więc może ona stać się niewygodna, a jedzenie będzie się przedostawało pod nią, co może być przyczyną poważnego dyskomfortu, podrażnień oraz odgniecenia śluzówek.

Protezy zębowe Poznań ceny

Jeśli chodzi o protezy zębowe Poznań cena, to oczywiście nie ma jednego cennika obowiązującego we wszystkich gabinetach. Ceny są uzależnione przede wszystkim od zakresu leczenia. Im jest ono bardziej skomplikowane i rozległe, tym zwykle jest droższe. Na cenę może mieć wpływ także technika i sprzęt wykorzystane przy leczeniu. Nie bez znaczenia jest też wiedza i doświadczenie specjalisty. Im są one większe, tym można spodziewać się wyższych cen. Nie jest to reguła, ale powszechną praktyką w każdym zawodzie jest stosowanie wyższych stawek przez osoby, które mają bardzo wysokie kompetencje.