Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

narzędzia stomatologa, dentysta
Zdrowie i uroda

Kiedy wybrać leczenie zębów w narkozie?

Leczenie stomatologiczne dla wielu osób było prawdziwą traumą. Takie skojarzenia mają szczególnie te osoby, które korzystały wiele lat temu ze skomplikowanych procedur stomatologicznych, w tym również z usuwania zębów. Współczesna stomatologia ma jednego rozwiązania na ból, dzięki czemu można korzystać z leczenia bez stresu. Jedną z opcji jest na przykład leczenie zębów pod narkozą. Kiedy warto z niego skorzystać? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek dla osób zainteresowanych tym tematem.

Leczenie zębów w narkozie

Jedną z możliwości leczenia zębów bez bólu jest leczenie w narkozie. Nie jest to oczywiście podstawowa procedura znieczulania do zabiegów stomatologicznych, ale bywa ona wybierana po to, aby pacjent nie zaznał traumy w czasie leczenia. O zastosowaniu narkozy podczas leczenia zębów decyduje lekarz stomatolog po wcześniejszym uzyskaniu bardzo dokładnych informacji na temat zdrowia pacjenta. Wywiad jest naprawdę istotny, a pacjent powinien zdawać sobie sprawę z tego, że nie może zataić żadnych ważnych informacji.

Leczenie zębów pod narkozą Tychy

Kiedy stomatolog może zdecydować się na leczenie zębów w narkozie? Ten sposób znieczulenia pacjenta bywa stosowany na przykład w przypadku małych pacjentów. Jeżeli dzieci są poddawane skomplikowanym procedurom stomatologicznym, na przykład takim, jak wyrywanie zepsutych zębów mlecznych, często wybiera się właśnie narkozę. W czasie takiego leczenia pod narkozą najczęściej jednocześnie wyrywa się bardzo wiele zębów mlecznych. Oczywiście może odbywać się również leczenie zębów, które zostały zaatakowane przez próchnicę.

Po co planuje się leczenie zębów pod narkozą?

Dlaczego wykonuje się leczenie zębów pod narkozą? Tak naprawdę ten sposób znieczulania wybiera się po to, aby pacjent odczuwał mniejszy stres i ponosił mniejsze koszty emocjonalne w czasie leczenia. Jeżeli zabiegi stomatologiczne będą długie, potencjalnie bolesne, a pacjent jest bardzo przelękniony kontaktem ze stomatologiem, narkoza może złagodzić stres. To również spore ułatwienie dla lekarza. Pacjent leży nieruchomo, nie wykonuje gwałtownych ruchów, które mogą na przykład utrudnić precyzyjne leczenie. Leczenie pod narkozą wykonuje się oczywiście nie tylko u najmłodszych pacjentów. W niektórych sytuacjach to również sposób postępowania w przypadku osób dorosłych.