Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

żarówka, elektryka, SEP
Technologia Przemysł

Uprawnienia sep Gdańsk

Aby pracować w branży elektrycznej czy gazowej trzeba posiadać stosowne uprawnienia i przebyć różne szkolenia, które dają zielone światło do pracy z urządzeniami prądotwórczymi czy ciepłowniczymi. Wszystko po to, by zachować maksymalne bezpieczeństwo podczas konserwacji, remontu czy serwisu zarówno dla samego pracownika jak i osób postronnych.

Czym są uprawnienia sep?

Uprawnienia sep są rodzajem uprawnień zawodowych, które można uzyskać w trzech głównych obszarach: elektrycznym, energetycznym oraz gazowym. Są przeznaczone głównie dla elektryków i techników, ale nie oznacza to, że wyłącznie specjaliści mogą przystąpić do kursu, a następnie egzaminu sep. Uprawnienia sep może zdobyć każda osoba, która ukończyła 18 lat i ma co najmniej podstawowe wykształcenie. Zatem jest to świetna opcja dla młodych osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową.

Gdzie można zdobyć uprawnienia sep?

Stowarzyszenie Elektryków Polskich, które jest organizatorem szkoleń i egzaminów sep zadbało o to, by uprawnienia te były łatwe do zdobycia na terenie całego kraju. Świetnym przykładem jest tutaj Pomorze. Uprawnienia sep Gdańsk cieszą się ogromną popularnością i z każdym rokiem przybywa chętnych, chcących podnieść swoje kwalifikacje. Szkolenia sep Gdańsk są organizowane zarówno w formie stacjonarnej jak i zdalnej. Uczestnicy kursu w trakcie ciekawej prezentacji multimedialnej otrzymują solidną dawkę wiedzy z zakresu urządzeń wytwarzających, przesyłających i przechwytujących energię i mechanizmów ich działania. Po kursie każdy może liczyć na pakiet materiałów pomocniczych, które są niezwykle użyteczne w trakcie dalszej kariery zawodowej.

Egzamin sep Gdańsk

Egzamin sep jest egzaminem państwowym. Odbywa się on zawsze stacjonarnie, co oznacza, że każdy kto przebył kurs musi stawić się na egzamin osobiście. Egzamin sep organizowany jest przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich i jest zatwierdzone przez Prezesa Regulacji Energetyki. Jego pozytywny wynik skutkuje otrzymaniem uprawnień z zakresu eksploatacji i dozoru urządzeń elektrycznych, gazowych i ciepłowniczych, które nosi oficjalną nazwę Państwowego Świadectwa Kwalifikacji. Dokument taki jest ważny w okresie pięciu lat. Jeśli więc planujesz zostać elektrykiem lub ubiegasz się o pracę w dużym zakładzie przemysłowym czy produkcyjnym koniecznie zapisz się na kurs i zdobądź uprawnienia sep.