Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Komu wolno wszczepiać implanty dentystyczne?

Komu wolno wszczepiać implanty dentystyczne?

Liczba wczepionych implantów rośnie z każdym rokiem. Jednak wszyscy mogą korzystać z tej metody? Jakie są przeciwwskazania do leczenie implantologicznego?

Choroby autoimmunologiczne i ogólnoustrojowe a implanty Toruń

Implanty dentystyczne mogą być niewskazane w przypadku chorób autoimmunologicznych i ogólnoustrojowych. Także cukrzyca i nadciśnienie mogą stanowić przeszkodę we wszczepieniu implantów. To, czy pacjent cierpiący na takie schorzenia zdecyduje się na implanty zębów Toruń, zależy przede wszystkim od niego samego.

Pacjent powinien utrzymywać chorobę pod kontrolą, postępując zgodnie z zaleceniami lekarza. Ponieważ każdy przypadek jest indywidualny, ogromne znaczenie przed wszczepieniem implantów dentystycznych ma ocenia eksperta.

Implanty zębowe Toruń w przypadku chemioterapii i radioterapii

Pacjenci poddawani chemioterapii lub radioterapii głowy i szyi należą do grupy pacjentów, którzy powinni poczekać na implanty dentystyczne Toruń, ponieważ osłabiona odporność organizmu i problematyczne gojenie się ran mogą powodować trudności w gojeniu się implantów.

Alkohol i papierosy

Szkodliwość alkoholu i papierosów dla ogólnego stanu zdrowia jamy ustnej jest znana od dawna. Problem z tymi substancjami podczas umieszczania implantów dentystycznych polega na tym, że spowalniają one proces gojenia i powrotu do zdrowia. W przypadku implantów palacze mają 11 razy wyższy wskaźnik niepowodzenia niż osoby niepalące.

W większości przypadków do udanej implantacji wystarczy ograniczyć spożycie alkoholu i cygar przed i przez pewien czas po implantacji. W niektórych przypadkach implantolog zaleci stałe ograniczenie spożycia alkoholu lub papierosów, aby zapewnić trwałość implantów.

Czy podczas ciąży i karmienia piersią można wszczepić implanty zębów Toruń?

Podczas ciąży i karmienia piersią kobiety doświadczają znaczących zmian hormonalnych, które mogą objawiać się na różne sposoby. Czasami wiąże się to z poważnymi zmianami w dziąsłach i zębach. Podczas profesjonalnego badania implantolog będzie w stanie określić, czy czas na implantację jest odpowiedni.

Sama ciąża i karmienie piersią nie są przeciwwskazaniem do implantacji, ale czasami lekarz może zalecić implanty toruń po zakończeniu ciąży i karmienia piersią.

Minimalny wiek kandydatów na implanty Toruń to 18 lat. Jednak najważniejszym wymogiem do wszczepienia implantu u młodych ludzi jest w pełni rozwinięta szczęka.