Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dentysta
Zdrowie i uroda

Piękny uśmiech, czyli nigdy nie jest za późno na wizytę u ortodonty

Piękny uśmiech to niezaprzeczalna wizytówka. Składają się na to przede wszystkim zdrowe oraz proste zęby. Jednak wymaga to systematycznej i prawidłowej profilaktyki, która nie kończy się tylko na regularnym szczotkowaniu zębów, kontrolnych wizytach u dentysty, ale często wymaga również wizyty u specjalisty, jakim jest ortodonta Olsztyn.

Czy zajmuje się ortodonta Olsztyn?

Jest to lekarz, który ma znacznie szersze pole działania niż tylko aparat ortodontyczny Olsztyn. Jego głównym zadaniem jest przede wszystkim ustalenie, co jest przyczyną wad zgryzu, krzywo rosnących zębów czy innych wad szczękowo-twarzowych. Dopiero wtedy można zastosować odpowiednie leczenie, które nie zawsze kończy się przepisaniem specjalistycznego aparatu ortodontycznego Olsztyn, a wdrożeniem zupełnie innego leczenia. Bywa bowiem, że przyczyna może mieć zupełnie inne podłoże, np. laryngologiczne. Tylko prawidłowe rozpoznanie i zastosowanie skutecznego leczenia pozwala na pozbycie się tego problemu.

Na czym polega wizyta w gabinecie ortodonty Olsztyn?

Każda wizyta rozpoczyna się fachową konsultacją, która obejmuje wywiad z pacjentem, a także badanie układu zewnętrznego i wewnętrznego jamy ustnej. Niezbędne jest również wykonanie zdjęć RTG oraz pobranie wycisku. Dopiero wtedy można ustalić przebieg dalszego leczenia. W zależności od schorzenia może być przepisany odpowiedni aparat ortodontyczny Olsztyn, który ściśle dobrany jest do konkretnego przypadku. Lekarz ortodonta Olsztyn może przepisać aparat ruchomy lub stały, a to uzależnione jest oczywiście od indywidualnych predyspozycji leczonego. Pacjentami takich gabinetów są zarówno dorośli, jak i dzieci. Ważne jest, aby leczenie wdrożyć odpowiednio wcześnie, ponieważ nie leczone schorzenia prowadzą do jeszcze większych problemów. Dlatego ortodonta dziecięcy Olsztyn specjalizuje się również w chorobach szczególnych pacjentów, jakimi właśnie są dzieci.

Dlaczego warto dbać o odpowiedni stan swoich zębów?

Krzywy zgryz czy nieprawidłowo rosnące zęby to nie tylko nieprawidłowość pod względem estetycznym. Mogą one również być przyczyną wadliwej wymowy u dziecka, a to prowadzi do dużo poważniejszych problemów związanych między innymi z brakiem pewności siebie i gorszymi wynikami w nauce. Ortodonta dziecięcy Olsztyn dzięki wdrożeniu odpowiedniego leczenia skutecznie wyeliminuje ten problem. Problemy ortodontyczne to także problemy dorosłych ludzi. Wiek nie jest żadnym przeciwwskazaniem do tego rodzaju leczenia, więc nigdy nie jest za późno, aby poprawić swój uśmiech.