Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

używane komputery
Technologia

Szybkie komputery poleasingowe do gier

Postęp technologiczny sprawia, że gry komputerowe pod wpływem nowych możliwości sprzętowych zmieniają się o wiele szybciej niż przewiduje to prawo Moore. A najnowszy sprzęt do gier to pieniądze rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dlatego tak wielu zaawansowanych graczy zwraca się w kierunku rozwiązań nieszablonowych i wybiera używane komputery.

Sposób wypróbowany i skuteczny

Chcąc utrzymać się mainstream społeczności graczy trzeba nadążać za podnoszącym się poziomem sprzętowym windowanym przez wielu graczy.

Właściwym sposobem na postawienie mocnego akcentu na możliwości sprzętowe są komputery poleasingowe. Wydając rozsądna ilość gotówki można mieć narzędzie, które z łatwością nadąży za uciekającą konkurencją.

Na co zwrócić w pierwszej kolejności uwagę kupując tanie laptopy.

Serce gry – karta graficzna

Pierwszym ważnym parametrem do rozpatrzenia jest generacja karty graficznej. Pierwsza zasada to – odrzucamy wszystkie komputery poleasingowe ze zintegrowaną kartą graficzną. Karta zespolona z wieloma częściami płyty głównej musi być wymieniana razem z nią lub co najmniej z procesorem. Traci się pole manewru nie mogąc zmienić parametrów jednego z istotnych dla działania komputera podzespołu. Tanie laptopy poleasingowe wyposażone są w karty, które swymi osiągami mogą jeszcze wciąż wprawiać w osłupienie.

Kolej na moc procesora

Używane komputery z wydajnymi procesorami to jednostki wysoko taktowane i wielordzeniowe. Wielordzeniowość pozwala także na zastosowanie w tanich laptopach trybu turbo. Warto zwrócić uwagę na ten parametr, ponieważ pozwala ona automatyczne przyspieszanie mniej obciążonych rdzeni, które mogą przejąć w czasie milisekund pracę od przeciążonych rejonów GPU. W skrajnych przypadkach jeśli pozwalają na to warunki termiczne używany komputer i wszystkie jego rdzenie może wejść w stan wzbudzenia turbo.

Co za tym idzie…
…niezwykle ważne dla poleasingowego komputera jest chłodzenie jednostki centralnej. Wysokowydajne intercoolery muszą odbierać znaczne ilości kalorii, by komputer w fazie pik był zdolny automatycznie wzbudzić największą liczbę rdzeni.

Przestrzeń dyskowa
Pojemny i szybko czytający dane twardy dysk jest niezbędny dla gracza. Oprócz tego komputery poleasingowe mogą być wyposażone w dysk SSD, który nie ma sobie równych w szybkości działania. Używane komputery wyposażone w dysk flaszowy mogą pobierać dane kilkadziesiąt razy szybciej.

Pamięć RAM
Tanie laptopy poleasingowe z kością RAM 8 GB to parametr w zasięgu ręki. Przy 16 GB natomiast rozgrywka nabiera płynności.