Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

stomatolog
Zdrowie i uroda

Wybór stomatologa nie jest łatwy

Na wizytę u stomatologa w ramach NFZ trzeba czekać bardzo długo, więc większość osób decyduje się na kliniki prywatne. Leczenie nie jest tanie, więc wybór musi być dokonany bardzo starannie. Uwagę trzeba zwrócić na wiele elementów. Dzięki temu wizyta u dentysty nie będzie powodowała stresu, a zęby będą zdrowe.

Gabinet prywatny czy klinika

Wielu lekarzy stomatologów prowadzi prywatne praktyki w domach lub wynajętych lokalach. Takie gabinety mają kilkudziesięcioletnią tradycję. Często w leczeniu zachowawczym są rozwiązaniem wystarczającym, ale w przypadku trudniejszych przypadków już nie. Dodatkowe badania lub konsultacje trzeba przeprowadzić gdzie indziej.

Zalety leczenia w klinice stomatologicznej

Kliniki stomatologiczne oferują kompleksowe usługi świadczone przez różnych specjalistów. Najczęściej korzystamy z leczenia zachowawczego, ale czasami trzeba przeprowadzić leczenie kanałowe, którym zajmuje się endodonta. Klinika dentystyczna Szczecin oferuje także usługi innych stomatologów

• ortodontów – leczenie wad zgryzu,
• chirurgów stomatologicznych,
• protetyków,
• periodentologów – leczenie próchnicy,
• specjalistów od estetyki stomatologicznej,
• stomatologów dziecięcych.

Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla pacjenta, cały proces leczenia przebiega w jednym miejscu. W dobrze wyposażonej klinice można także wykonać wszystkie niezbędne badania.

Klinika stomatologiczna Szczecin – na co zwrócić uwagę

Leczenie zębów zawsze wywołuje stres, więc trzeba bardzo starannie wybierać klinikę i dentystę. Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z ofertą kliniki na jej stronie. Sprawdzić jakie studia ukończył dentysta Szczecin, jakie ma dodatkowe kwalifikacje, czy podnosi swoje umiejętności na szkoleniach.

W następnej kolejności warto sprawdzić jakim sprzętem dysponują gabinety. Znacznie lepiej stomatolog Szczecin przeprowadzi leczenie kanałowe zęba, jeżeli będzie miał do dyspozycji specjalistyczny mikroskop umożliwiający dokładne wyczyszczenie tkanki zębowej a później jej wypełnienie.

Ważne są także godziny pracy kliniki, bo przecież pracujemy w różnych godzinach i chcemy, by nasz dentysta Szczecin dostępny był w różnych terminach.

Na koniec pozostaje zadzwonić do kliniki. Kontakt telefoniczny pozwoli ocenić stosunek kliniki do pacjentów. Jeżeli na wszystkie pytania uzyskamy wyczerpujące odpowiedzi, to dobry znak. Świadczy o tym, że klinika dentystyczna Szczecin przywiązuje dużą wagę do kontaktów z klientami. Dobry stomatolog Szczecin umożliwia swoim pacjentom kontakt telefoniczny poza godzinami pracy, zwłaszcza w trudnych przypadkach.