Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

Serwis wózków widłowych
Przemysł

Serwis wózków widłowych na Śląsku – kompleksowy przegląd i szybka naprawa wózka widłowego

Niesprawny wózek widłowy może zaburzyć pracę każdej firmy, w której urządzenia te są podstawą działalności. Gdy pojawiają się usterki, warto skorzystać z oferty serwisów diagnozujących i naprawiających wózki widłowe. Na Śląsku działa wiele firm, gdzie można otrzymać kompleksową i fachową obsługę w tym zakresie – także do 24h od zgłoszenia.

Wózki widłowe, inaczej wózki jezdniowe podnośnikowe, to podstawowy sprzęt używany do transportu bliskiego. Stosowane są one obecnie w wielu zakładach pracy. Firmy kupują je na własność, lecz mogą także zdecydować się na wynajem wózków widłowych Śląsk to pełna paleta ofert do wyboru.

Kiedy konieczny jest kontakt z firmą serwisującą wózki? Komu zlecić serwis wózków widłowych na Śląsku?

Przeglądy techniczne wózków widłowych

Wózki widłowe podlegają dozorowi Urzędu Dozoru Technicznego (UDT). Oznacza to, że muszą być one poddawane systematycznym przeglądom – badaniom okresowym oraz przeglądom konserwacyjnym.

Przeglądy okresowe należy wykonywać co 1 rok dla pojazdów objętych pełnym dozorem i co 2 lata dla wózków o dozorze ograniczonym.
Przeglądy konserwacyjne, które mają na celu kontrolę sprawności wózka, prowadzi się co 30 dni dla urządzeń z pełnym dozorem i co 60 dni dla tych z dozorem ograniczonym.

Dodatkowo, kontrole należy prowadzić zgodnie z zaleceniami producenta, a także po awariach oraz wypadkach.

Dla firm użytkujących wózki widłowe Katowice przygotowały wiele punktów, gdzie można wykonać przeglądy. Przy zleceniu prac jak serwis wózków widłowych Śląsk to główny obszar ich działalności.

Naprawy wózków widłowych

Dla właścicieli sprzętu jak wózki widłowe Katowice to miasto, gdzie można wykonać serwis widlaków wszystkich marek: Caterpillar, Jungheinrich, Combilift, Komatsu, Toyota, Linde, Hyster, Mitsubishi.

Firmy prowadzące usługi w sektorze serwis wózków widłowych Śląsk mogą zapewnić wtedy profesjonalną obsługę, która obejmuje:

  • diagnostykę, w tym diagnostykę komputerową
  • remonty skrzyń biegów, silników, układów jezdnych, zawieszeń
  • naprawę układów elektrycznych
  • wymianę części eksploatacyjnych jak ogumienie, filtry
  • regenerację części używanych
  • usuwanie ognisk korozji
  • lakierowanie nadwozia
  • ochrona podwozia

Gdy wózka nie można naprawić na miejscu, wiele firm oferuje zastępczy sprzęt. Taki wynajem wózków widłowych na Śląsku również jest dostępny. W przypadku klientów zlecających wynajem wózków widłowych Śląsk to wtedy główny obszar dostawy urządzeń.