Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dentysta szczecin
Zdrowie i uroda

Jak powinno się prawidłowo dbać o zęby? Dentysta Szczecin odpowiada

Szczecin to miasto, którego mieszkańcy zdecydowanie coraz bardziej stawiają na naprawdę ładny wygląd i uśmiech. W związku z tym każdy stara się także dbać o stan swojego uzębienia. Jak jednak prawidłowo powinno się to wykonywać? Dentysta Szczecin odpowiada…

1) Myj zęby po każdym posiłku

Ta zasada jak mantra wtłaczana jest już w przedszkolu nam do głów. Problem jednak pojawia się z jej rozumieniem. Niestety bowiem niejeden stomatolog Szczecin zauważył, że dla większości osób oznacza to – umyj zęby po śniadaniu, kolacji i jak zdążysz, to po obiedzie.

Tymczasem powinno się myć zęby po każdym posiłku. Przy czym słodkie jabłko, chipsy przegryzione gdzieś pomiędzy posiłkami, kawa z bitą śmietaną itp., to także są posiłki. Niektórzy stomatolodzy w Szczecinie są nawet zdania, że w zasadzie to powinno się myć zęby nawet po kawie czy herbacie, szczególnie jeśli są z cukrem.

2) Unikaj słodyczy, ale nie tylko…

Oczywiście, każdemu z nas zapewne w dzieciństwie dentysta Szczecin powiedział, że ma unikać słodyczy. jest to prawda. Lecz tu warto zwrócić uwagę na kilka innych rzeczy.

Po pierwsze – wspomniana wcześniej kawa z bitą śmietaną to także przecież słodycz. Zresztą sama kawa z mlekiem i cukrem, którą pijemy codziennie, zalicza się do słodyczy. Dalej, warto podkreślić, że słodkie winogrona czy inne owoce, to także słodycze – oczywiście je jak najbardziej możemy jeść. Trzeba tylko pamiętać, aby umyć zęby.

Warto także podkreślić, że szczególnie dużo złego wyrządzają gazowane napoje, w tym także wody mineralne smakowe. Jednocześnie mają one kwaśny odczyn, co narusza tkanki zęba i wiele cukru, co powoduje przyspieszony rozwój bakterii.

3) Chodź na regularne kontrole

Klinika dentystyczna Szczecin to nie jest miejsce, które można odwiedzić raz na kilka lat. Tak naprawdę każdy stomatolog Szczecin podkreśli, że kontrole stanu uzębienia powinny odbywać się przynajmniej raz do roku, a przypadku osób, które mają nieco słabsze zęby to nawet i częściej.

Warto podkreślić, że klinika dentystyczna Szczecin to także nie jest miejsce, które można odwiedzać tylko i wyłącznie wówczas, kiedy coś się dzieje z zębami, kiedy boli. Czasem bowiem nie boli, a ubytek już jest…

4) Dbaj o siebie

Na koniec warto podkreślić, że tak jak łykamy minerały na włosy czy kupujemy odżywki do paznokci, tak warto by było zadbać o zęby. Co więcej, ogólne dbanie o siebie, prawidłowe się odżywianie i wysypianie także ma duży wpływ na stan naszego uzębienia i w żadnym wypadku nie można nigdy tego zaniedbywać, co niestety niektórzy robią.