Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

panele na ścianę
Dom i ogród

Panele ścienne PCV do Twojego domu

PCV to materiał, który najczęściej jest stosowany do wytwarzania różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Jego główną właściwością jest to, że wykazuje niesamowitą wytrzymałość mechaniczną. Warto również wspomnieć o tym, że jest termoplastyczny. Taki polimer stosuje się różnych dziedzinach. Można wykorzystać go właśnie do wykonania paneli ściennych lub wykładzin podłogowych.

Urządzenie wnętrza w domu

Panele ścienne PCV cieszą się ogromną popularnością w dzisiejszych czasach. Aranżacja ściany wymaga dużego zaangażowania oraz ciekawych pomysłów. Boazeria jest w stanie podkreślić charakter danego pomieszczenia. Dostępna jest bowiem w różnych kolorach. Wyróżnić można na przykład takie barwy, jak: szarość, brąz, czerń lub biel. Panele ścienne PCV tworzą niezwykle gładką powierzchnię, która jest przyjemna w dotyku. Jeśli chodzi o aspekt wizualny to z całą pewnością przypadnie ona do gustu wielu osobom. Cóż – aktualnie, coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Nic dziwnego, ponieważ panele na ścianę nie są drogie, więc każdy może sobie pozwolić na taki zakup.

Doskonałe panele ścienne 3D

Bardzo często panele ścienne wykorzystuje się w łazienkach. Materiał ten idealnie pasuje bowiem do tego pomieszczenia. Tego typu panele są odporne na wilgoć – co jest niesamowicie ważne podczas urządzania łazienki. Ich odporność na środki chemiczne także ma znaczenie. Panele na ścianę bardzo łatwo jest utrzymać w czystości. Nawet cienkie panele ścienne są trwałe i wytrzymałe. Warto również wspomnieć, że są one wodoodporne, więc w łazience sprawdzą się doskonale. Oprócz tego, można je zamontować na przykład w kuchni, przedpokoju lub sypialni – praktycznie wszędzie będą komponować się urokliwie. Takie panele nie są drogie, każdy może sobie pozwolić na taki zakup. Najtańsze będą kosztować nawet piętnaście złotych za metr kwadratowy.

Panele ścienne układa się dość szybko i łatwo, więc bez żadnego problemu można zrobić to samodzielnie. Zaoszczędzi się wtedy na fachowcach. Dostępne są dwa rodzaje mocowania, można wybrać sposób, który będzie łatwiejszy według danej osoby. Wyróżnić można montowanie na konstrukcji nośnej lub na klej. Zdecydowanie metoda na klej cieszy się większą popularnością. Wystarczy rozprowadzić na panelach klej i przykleić do ściany. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby chwilę przytrzymać taki panel, a nie puszczać od razu. Ważne jest także to, że ścianę przed pracą należy porządnie wyczyścić z wszelkich zabrudzeń i kurzu. Panele ścienne 3D są więc bardzo praktyczne.