Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

Ochrona naszego telefonu
Technologia

Czego możemy potrzebować do nowego smart-fona?

Zakupienie smart-fona zawsze wiąże się z większym lub mniejszym wydatkiem. Zazwyczaj dopasowujemy konkretny model do naszych możliwości finansowych i mamy nadzieję, że posłuży nam kilka lat.

Większość smart-fonów, zarówno tych drogich, jak i tanich jest wykonanych z wystarczającą jakością, aby móc działać bezawaryjnie minimum 2-4 lat. Największy problem ze smart-fonami jest jednak taki, że często ulegają one uszkodzeniom mechanicznym z naszej winy. Inną sprawą jest wykorzystanie możliwości smart-fona. Akcesoria telefoniczne pozwalają jednakowo na uporanie się z pierwszym oraz drugim zagadnieniem.

Ochrona naszego telefonu

Współczesne telefony są dość dużych gabarytów, więc niestety łatwo jest je upuścić. Dodatkowo 90% ich powierzchni użytecznej zajmuje wyświetlacz, który w całym telefonie uszkodzić jest zdecydowanie najłatwiej. Aby chronić telefon, potrzebujemy dwóch rzeczy:

  • szkła ochronnego na wyświetlacz,
  • dobrego etui.

Dobre etui jest podstawą. Na rynku znajdziemy wiele firm oferujących takie akcesoria telefoniczne. Wiele z nich niestety nie grzeszy jakością. Aby się o tym przekonać, wystarczy zamówić np., ringke case na telefon oraz konkurencyjny sporo tańszy towar. Od razu zauważymy, że ringke etui wyróżnia się jakością wykonania oraz użytym materiałem, a nie są to jedyne różnice.

Design

Odpowiedni design jest w cenie. Wiele case-ów na telefon oferuje ciekawe stylizacje, niestety tylko niektóre z nich są trwałe. Wielokrotne wyciąganie ich z torebki, czy z kieszeni powoduje, że te tanie szybko się wycierają. Ringke case na telefon wytrzyma kilka lat intensywnego użytkowania, czego nie można powiedzieć o wielu produktach konkurencji. Ringke etui zapewnia więc doskonałą ochronę oraz wspaniały i trwały design.

Kompatybilność z konkretnym modelem

Wiele akcesoriów telefonicznych typu case lub etui wymaga dopasowania do konkretnego modelu telefonu. Dotyczy to zarówno rozmiaru, jak i wykonania specjalnych wycięć np. na czytnik linii papilarnych czy aparat fotograficzny. Etui oraz case-y firmy ringke są niemal szyte na miarę. Telefony pasują rozmiarowo idealnie, co wpływa na wygodę użytkowania i poziom zabezpieczenia. Dokładnie wykonane wycięcia są jednocześnie tym elementem, który zapewnia kompatybilność. Kompatybilność jest istotna, ponieważ do wielu telefonów można zamówić np. zewnętrzne obiektywy czy mikrofony. Bez dobrze dopasowanego etui korzystanie z nich może być bardzo utrudnione lub wręcz niemożliwe bez wcześniejszego zdjęcia ochrony. Przeważnie w takiej sytuacji może dojść do uszkodzenia telefonu.