Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

Kafelki 3D
Dom i ogród

Kafelki 3D do jakiej kuchni?

Kafelki 3D cieszą się coraz większą popularnością. Można je z powodzeniem kłaść zarówno w kuchni, jak i w łazience. Jeśli zależy nam na tym, by płytki 3D zdobiły przede wszystkim kuchnię, warto zastanowić się nad tym, jaki chcemy uzyskać finalny efekt, czy kuchnia ma być bardziej przytulna w wersji klasycznej, czy też może bardziej luksusowa i nowoczesna.

Płytki 3D w kuchni nowoczesnej czy klasycznej?

Eksperci przekonują, że płytek 3D można z powodzeniem użyć zarówno przy aranżowaniu kuchni w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Jednak najwięcej uroku będą miały po położeniu kafelków 3D zdecydowanie kuchnie nowoczesne. W takich przestrzeniach liczy się bowiem to, by nie zajmować dostępnej powierzchni użytkowej przedmiotami, które nie mają praktycznego zastosowania. Ze względu zaś na to, że w kuchni przybywa coraz więcej niezbędnych robotów kuchennych i akcesoriów, wystój powinien być możliwie zarazem prosty i przykuwający uwagę.

Płytki 3D do kuchni – jak uzyskać najlepszy efekt?

By płytki 3D do kuchni zdały egzamin, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim to, w jakim konkretnie miejscu chcemy je położyć. Najlepszy efekt można osiągnąć wtedy, gdy płytek 3D do kuchni nie kładzie się na całej ścianie, a tylko w określonym miejscu. Bardzo dobrze sprawdza się zatem w tym przypadku powiedzenie, że mniej znaczy więcej. Wyszczególnione miejsce, w którym znajdą się takie płytki, od razu będzie przyciągać uwagę.

By efekt był możliwie jak najlepszy, warto zapewnić takiej dekoracji możliwie jak najwięcej przestrzeni. Warto więc wybrać płytki 3D do kuchni z myślą o tym, że będzie to przestrzeń otwierająca się na salon, bądź jadalnię. Ze względu zaś na fakturę kafelków 3D, nie należy też pomijać znaczenia, jakie odgrywa w aranżacji kuchni oświetlenie. Im lepiej skoreluje się te dwa elementy, tym lepszy będzie efekt, który zachwyci zarówno za dnia, jak i wieczorem, gdy włączy się poszczególne lampy.

Ze względu na coraz większą popularność płytek 3D, można w sklepie znaleźć wiele interesujących wzorów i faktur, toteż kuchnia stanie się nie tylko elegancka, ale również oryginalna, dopasowana do indywidualnych potrzeb estetycznych rodziny.

Bardzo często zestawiając takie płytki z prostymi kuchennymi meblami, które nie wnoszą zbyt wiele do wnętrza, uzyskuje się naprawdę harmonijne połączenie, które robi wrażenie. Biorąc pod uwagę fakturę i powtarzalny wzór, warto zastanowić się nad tym, jak dużo miejsca powinny zajmować płytki na ścianie, a także jaki ich rozmiar będzie najbardziej wskazany. Warto również wziąć pod uwagę kolorystykę. Kierując się modnymi trendami, a także chcąc mieć pewność, że kuchnia będzie się prezentować idealnie, najlepiej zdecydować się na białe płytki 3D.