Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

skup kamienic
Dom i ogród

Zalety skupu kamienic

Kamienice zlokalizowane są zazwyczaj w centrum miasta. Ich ceny są wysokie, dlatego niewiele osób może sobie na nie pozwolić.

Sprzedaż kamienicy

Faktem jest jednak, że wiele z nich znajduje się w mało korzystnym stanie, dlatego ciężko jest znaleźć klientów na wolnym rynku. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi skup kamienic Gliwice, który przyjmie nawet zadłużone nieruchomości. Głównym problemem jest to, że wiele osób nie wie jak się zabrać do sprzedaży kamienicy. Wystawienie ogłoszenia pod tytułem “sprzedam kamienicę Gliwice” to jeszcze nie wszystko. Warto również skorzystać z pomocy doświadczonego rzeczoznawcy, który pomoże dokładnie wycenić nieruchomość. Długi na nieruchomości oraz wielu udziałowców to wady prawne, które są poważnym problemem dla nieruchomości.

Ogłoszenia kamienic

Osoby, które wystawiają ogłoszenie typu “kupię kamienicę Gliwice” często mają już przyszykowaną gotówkę na taki wydatek. Zdarza się jednak, że muszą oni jeszcze oczekiwać na decyzję kredytową, a to niestety sprawia, że właściciel zaczyna się niecierpliwić. Często woli on szybką gotówkę lub przelew na konto bankowe niż czekanie w nieskończoność. Gdy firma nie będzie zainteresowana osobiście kamienicą to może przekazać taką informację inwestorom zewnętrznym. Kamienice to raczej stare nieruchomości, dlatego ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Trzeba również pamiętać, że należy je także odrestaurować, dlatego pochłania to kolejne pieniądze.

Skup kamienic

Dobrze wyremontowana kamienica jest jednak dużo warta, dlatego jak najbardziej warto z tego skorzystać. Trzeba jednak mieć na uwadze, że kamienice są przeważnie zaniedbane i jedyna szansa, żeby je sprzedać to skup kamienic. Warto zwrócić uwagę na fakt, że ceny jakie można tam otrzymać są często naprawdę atrakcyjne. Kamienice mają wiele atutów i są pięknymi budynkami, dlatego z pewnością znajdą swoich nabywców. W kamienicach znajdują się nie tylko mieszkania, ale również lokale stosowane do komercyjnej działalności. Duży metraż jest jedną z najważniejszych zalet kamienic. Dzięki temu można dowolnie zagospodarować przestrzeń i urządzić mieszkanie według osobistych preferencji. Największym problemem takich nieruchomości jest oczywiście stan techniczny, ale niestety niewiele możemy z tym zrobić. Niektóre kamienice znajdują się także w rejestrze zabytków, dlatego trzeba szczególnie uważać podczas remontu.