Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

kasetony
Dom i ogród

Dlaczego kasetony są znów modne?

Jak w wielu dziedzinach życia, tak samo w dekoratorstwie wnętrz niektóre z rozwiązań wracają do łask projektantów po pewnym czasie posuchy. Jednym z takich przykładów mogą być kasetony sufitowe. W poprzednich dekadach były one oznaką bogactwa oraz dobrego gustu, aby po czasie ustąpić miejsca innym rozwiązaniom. Obecnie, coraz więcej projektantów uważa, iż panele sufitowe nie są tak złym rozwiązaniem, gdyż poprzez ich zastosowanie można osiągnąć ciekawe rezultaty, a niewysoka cena daje możliwości szerokiego zastosowania. Dlaczego tak jest i co skłoniło projektantów do ponownego zwrócenia uwagi na ten styl?

Dlaczego warto zadbać o wnętrze?

Wiele osób traktuje swój dom czy mieszkanie jako własną małą świątynię, w której są w stanie odprężyć się po męczącym dniu w pracy czy na uczelni. Z tego powodu, ważne jest aby czuć się tam dobrze i chwile spędzane w poszczególnych pomieszczeniach nie były katorgą. Z tego powodu, tak istotny jest wystrój i wykończenie wnętrz. Jeżeli w danym miejscu panuje chaos, można być pewnym, iż człowiek będzie czuć się jeszcze bardziej zmęczony niż zrelaksowany.

Powrót kasetonów

Wiele osób szuka rozwiązań niedrogich, aczkolwiek oferujących bardzo ciekawe możliwości co do aranżacji. Jednym z pomysłów mogą być kasetony ścienne, które po raz kolejny stają się modne. Po wielu latach w cieniu dekoratorzy postanowili zacząć stosować te rozwiązania po raz kolejny, co wraz z rozwojem tej dziedziny sprawia, iż możliwe jest tworzenie niespodziewanych kompozycji praktycznie w każdym pomieszczeniu.

Kasetony będą czuć się dobrze zarówno w salonie, jak i sypialni. Poprzez ich szerokie zastosowanie, kasetony ścienne mogą znaleźć się również w przedpokoju czy kuchni i nic nie sprawi, że ich wygląd na tym ucierpi. Dekoratorzy są w stanie dopasować odpowiednie panele na ścianę w praktycznie każdym pomieszczeniu, o ile da się im wolną rękę co do możliwości aranżacji. To z kolei dąży do tego, że bez względu na zastosowany styl, dane rozwiązanie będzie odnajdywało się naturalnie w otoczeniu innych dodatków. Dlatego kasetony po raz kolejny mogą cieszyć się popularnością.

Jak widać, historia zatacza koło po raz kolejny i panele sufitowe mogą znów cieszyć się popularnością. Wdrożenie ich do salonu czy łazienki pozwoli osiągnąć oszałamiający efekt, którego nie można dostać poprzez inne elementy wystroju. Z tego powodu, każdy kto szuka niedrogiego, lecz niezwykle skutecznego rozwiązania, powinien zwrócić uwagę właśnie na kasetony sufitowe, gdyż to one wracają do nas w wielkim stylu.