Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

serwis wózków widłowych
Motoryzacja

Na czym polega serwis wózków widłowych?

Wózki widłowe są niezastąpione w branżach, gdzie olbrzymie znaczenie ma to, by w możliwie jak najkrótszym czasie przetransportować towar z jednego miejsca w inne. Wykorzystuje się więc te maszyny w takich branżach i miejscach, jak markety, magazyny, hale produkcyjne, fabryki, porty i lotniska. Są niezastąpione podczas załadunku i rozładunku towarów, które umieszcza się na specjalnych paletach i w kontenerach. Ponadto dzięki nim można w komfortowy sposób zadbać o właściwą segregację produktów i w krótkim czasie skompletować zamówienie. Tak szerokie zastosowanie przekłada się na całodzienną eksploatację, która nierzadko sprawia, że konieczna jest naprawa wózków widłowych.

Jak wygląda naprawa wózków widłowych?

Naprawa wózków widłowych może wyglądać różnorako w zależności od tego, co konkretnie trzeba będzie naprawić, bądź wymienić. Przeważnie do naprawy oddaje się wózki widłowe, które wymagają poważnego remontu wszystkich elementów, bądź też tylko masztów, czy silników. Serwis wózków widłowych polega nie tylko na samej naprawie, ale również obejmuje diagnostykę, dzięki której można ocenić, jaki jest stan techniczny poszczególnych części, których właściciel maszyny nie zgłaszał do naprawy. Takie przeglądy pozwalają również ocenić stan filtrów, baterii i olejów. W serwisie wózków widłowych dokonuje się także pomiarów elektrycznych, by mieć pewność, że instalacja elektryczna w wózkach widłowych działa bez zarzutu.

Wózki widłowe – co obejmuje serwis?

Korzystając z serwisu wózków widłowych, można przede wszystkim nastawić się na konieczność wymiany części, bądź też na przeprowadzenie działań z zakresu ich regeneracji. Części, które najczęściej się zużywają bądź wymagają naprawy, to przede wszystkim te, które są w ciągłej eksploatacji, jak filtry hydrauliczne, filtry oleju, powietrza, a także płyny, czyli smary i oleje silnikowe i hydrauliczne. Bardzo często korzysta się z naprawy wózków widłowych, kiedy dojdzie do uszkodzenia ogumienia i gąsienic. Ponadto do elementów, które wymienia się dość często, można zaliczyć rolki, łożyska, czy pasy bezpieczeństwa.

Jeśli natomiast zepsują się cylindry, linki, bębny, pompy, węże, czy siłowniki, wówczas takie elementy trzeba wymienić. Nie da się również przywrócić do pierwotnego stanu ślizgów, przesuw masztu, oświetlenia, skrzyni biegów, czy silnika. W przypadku kiedy potrzebna jest wymiana takich elementów, naprawa może być szybka, bądź trwać trochę dłużej w zależności od tego, czy dany serwis wózków widłowych dysponuje odpowiednimi częściami zamiennymi, czy też musi je dopiero zamówić.