Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

wózek widłowy, serwis wózków widłowych
Przemysł Motoryzacja

Idealny serwis wózków widłowych, to… czyli rzecz o utopii, która – być może – istnieje

Czy idealny serwis wózków widłowych śląsk istnieje? Jeśli tak, to z pewnością warto skorzystać z jego usług. Problem w tym, że nawet najlepszy serwis ma swoje wady. Zwłaszcza, jeśli serwisuje on duże ilości wynajmowanego przez firmy zewnętrzne sprzętu. Jak zatem powinien działać “utopijny” serwis realizujący naprawę i serwisowanie wózków widłowych? Czy warto takiego szukać?

Mobilnie, znaczy lepiej!

Wynajem wózków widłowych śląsk to prawdziwa zmora wszystkich serwisantów. Zwłaszcza, że wynajmowany podmiotom trzecim sprzęt, ulega ciągłym awariom i – niestety – niekompetentnym operatorom. Dlatego dobry serwis wózków widłowych śląsk, powinien… działać mobilnie. Najlepiej, jeśli dysponuje on określonym transportem (może być duży samochód dostawczy) wewnątrz którego zmieszczą się wszystkie niezbędne narzędzia. Oczywiście nie oznacza to, że wszystkie awarie da się usunąć na miejscu, niemniej ich większość (nawet 70 – 80 procent) może być wyeliminowana na miejscu. Bądź co bądź – w ten sposób nie tylko oszczędza się czas, ale też pieniądze.

Części niekoniecznie rekultywowane…

Każdy wózek widłowy śląsk musi się w końcu zepsuć. Do jego napraw można wykorzystać wiele różnych części. Niestety firmy oferujące wynajem wózków widłowych śląsk, często korzystają z podzespołów regenerowanych o obniżonych właściwościach użytkowych. Czy to ma sens? Biorąc pod uwagę długotrwałą eksploatację wybranego sprzętu… niestety nie! Wymieniony podzespół powinien być nowy i niezawodny, co oczywiście przełoży się na efektywne działanie wybranej maszyny. Oczywiście rozumie się tu podejście niektórych osób, które chcą na tych podzespołach za wszelką cenę oszczędzać, aczkolwiek takie podejście nie zawsze ma rację bytu.

Współpraca nie tylko z czołowymi producentami

Dobry wózek widłowy śląsk to sprzęt, który niekoniecznie musi być wyprodukowany przez najdroższą markę. Niestety serwisanci wózków widłowych często o tym zapominają, ograniczając swoje usługi wyłącznie do najbardziej znanych, a zarazem najdroższych modeli. Idealny serwis zatrudnia specjalistów, którzy mogą naprawić każdy wózek widłowy. I to niezależnie od tego, jakie części i komponenty zostały do jego produkcji zastosowane. Szkoda, że na rynku jest niewielu takich specjalistów.

Podsumowując, idealny serwis wózków widłowych nie istnieje, aczkolwiek może się zdarzyć, że powyższe zalecenia “dotrą” do osób decyzyjnych, zatrudnionych w takich właśnie serwisach. Kto wie, może będzie on inspiracją do dalszych zmian, tak przecież pożądanych przez klientów tych serwisów?