Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

zdrowe zęby, dentysta
Zdrowie i uroda

Jak wygląda pierwsza wizyta dziecka u dentysty?

Zęby mleczne, które i tak w końcu zostaną zastąpione stałymi, wydają się być mało ważne. Nadal często zdarza się, że rodzice nie chodzą z dziećmi do dentysty, dopóki nie pojawią się stałe zęby. Nie jest to prawidłowe postępowanie. Kiedy trzeba z dzieckiem iść do dentysty po raz pierwszy i jak wygląda wizyta?

Kiedy pierwszy raz iść do dentysty?

Pierwszy ząbek to wielka radość w rodzinie, ale i pierwszy obowiązek. Nie wszyscy rodzice wiedzą, że już między 6 a 12 miesiącem życia dziecko powinno po raz pierwszy udać się z rodzicami do dentysty.

Pierwsza wizyta jest spotkaniem adaptacyjnym, na którym dziecko oswaja się z gabinetem oraz lekarzem. Dentysta Jarosław oceni stan ząbków, zbada prawidłowość zgryzu. Podpowie jak dbać o ząbki, jak powinna wyglądać dieta małego człowieka.

Warto pamiętać, że o zęby należy dbać już od pierwszego ząbka. Dziecko musi nauczyć się higieny jamy ustnej.

Trzeba również pamiętać, że już mleczne zęby często narażone są na próchnicę. Dentysta Jarosław rozpoczyna leczenie próchnicy od mlecznych zębów, gdyż to ich kondycja będzie miała duży wpływ na wygląd i stan zębów stałych. Dobra kondycja zębów mlecznych to szansa na zdrowe zęby stałe.

Pierwsza wizyta

Stomatolog Jarosław w trakcie pierwszej wizyty oceni stan ząbków dziecka. Sprawdzi również stan jamy ustnej, wędzidełko wargowe i podjęzykowe. Nie zajmuje to dużo czasu, dlatego można być pewnym, że dziecko nie będzie odczuwało dyskomfortu.

Stomatolog w Jarosławiu poinstruuje rodziców, jak dbać o ząbki dziecka. Bardzo ważna jest również rozmowa na temat diety dziecka, która ma bardzo duży wpływ na powstawanie próchnicy ząbków mlecznych. Stomatolog Jarosław poinformuje rodziców, że słodkie herbatki w diecie dziecka są bardzo niekorzystne dla malucha. Warto również pamiętać, że karmienie butelką oraz używanie smoka źle wpływa na rozwój zgryzu dziecka.

Dzieci do końca pierwszego roku życia nie mają wielu ząbków. Trzeba jednak pamiętać, że nawet jeden ząbek trzeba dobrze pielęgnować. Stomatolog w Jarosławiu pomoże wybrać szczoteczkę dla dziecka oraz doradzi jakiej pasty używać.

Wizyty kontrolne w przypadku małych dzieci powinny odbywać się częściej niż u dorosłych. Dziecko co 3 – 6 miesięcy powinno pojawić się u stomatologa w Jarosławiu.

Pierwsze wizyty u dentysty w Jarosławiu są przede wszystkim po to, by dziecko oswoiło się z gabinetem. Nauczyło się, że nie jest to wizyta, która musi być nieprzyjemna. Dziecko, które już od pierwszych lat życia będzie systematycznie kontrolowało ząbki, to dorosły, który będzie dbał o zęby.