Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

ZĄB, DENTYSTA
Zdrowie i uroda

Czym jest leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Zdrowie jamy ustnej ma ogromne znaczenie dla ogólnego zdrowia organizmu. Warto o tym pamiętać i nie doprowadzać do sytuacji, w których zęby psują się na tyle mocno, że potrzebne jest leczenie kanałowe. Jeżeli jednak dojdzie do takich sytuacji, endodoncja mikroskopowa Kraków to najlepsza opcja. Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala stomatologowi na precyzyjne działania, które przekładają się na to, że ząb będzie dłużej służył pacjentowi.

Endodoncja Kraków

Leczenie kanałowe Kraków to skomplikowana procedura stomatologiczna, która wymaga ogromnego doświadczenia ze strony lekarza. Ta procedura fachowo nazywana jest endodoncją. Podczas leczenia stomatolog dokonuje dewitalizacji, co w praktyce oznacza, że musi dostać się aż do korzeni zęba. To właśnie tam wprowadza odpowiedni lek, który sprawi, że chora miazga zęba będzie mogła być następnie usunięta.

Dokładne leczenie kanałowe Kraków

To, co jest bardzo istotne podczas leczenia kanałowego to dokładność. Lekarz musi wszystko wykonać bardzo precyzyjnie, aby nie doszło do sytuacji, w której w korzeniach zęba rozwiną się na przykład bakterie beztlenowe. Dlatego też endodoncja Kraków to najlepsza opcja. Lekarz dokonuje wtedy leczenia przy bardzo dużym powiększeniu, ponieważ obserwuje ząb właśnie pod mikroskopem. To dzięki temu jest w stanie stwierdzić, czy kanały zostały prawidłowo oczyszczone, a następnie wypełnione. W rezultacie ząb jest przygotowany do tego, aby przystąpić do kolejnych etapów jego leczenia. W praktyce to oznacza na przykład założenie korony.

Endodoncja Kraków – leczenie pod mikroskopem

Pacjenci często zastanawiają się nad tym, jaki jest sens płacić więcej za leczenie kanałowe pod mikroskopem, skoro można skorzystać z tradycyjnej formy tej procedury medycznej. Warto wiedzieć o tym, że tylko leczenie kanałowe pod mikroskopem zapewnia tak dużą dokładność. Dzięki temu ząb będzie służył przez wiele lat. Oczywiście po zakończeniu leczenia trzeba będzie zainwestować w jego odbudowanie, na przykład poprzez założenie korony. To bez wątpienia jednak mniejszy wydatek niż na przykład wstawienie implantu. Można zatem powiedzieć, że leczenie pod mikroskopem to po prostu większa oszczędność.

Konsekwencje zdrowotne

Dokładne leczenie kanałowe zapobiega różnego rodzaju nieprzyjemnym konsekwencjom, takim jak powikłania po leczeniu. Może to być na przykład rozwinięcie się bakterii beztlenowych w kanale zęba, co skutkuje bardzo dużym bólem, pojawieniem się stanu zapalnego. Do takich sytuacji dochodzi wtedy, gdy ząb nie zostanie prawidłowo wyczyszczony i zamknięty.