Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

gabinet stomatologa
Zdrowie i uroda

Na czym polega leczenie zębów w narkozie?

Leczenie zębów w narkozie to pojęcie, z którym spotyka się wiele osób. Nie każdy jednak dokładnie wie, na czym polega taka forma leczenia stomatologicznego. Nie jest ona ani trudna ani ryzykowna. Bez wątpienia jest bezbolesna i warto z niej korzystać.

Dla kogo leczenie zębów w narkozie?

Leczenie stomatologiczne w narkozie można polecić wszystkim tym, którzy boją się dentysty. Jest też ciekawą opcją dla tych, którzy chcą mieć podczas jednej wizyty wyrwane lub wyleczone kilka zębów. Dentysta Łask w ciągu jednej wizyty jest w stanie wyleczyć bardzo dużo zębów, niekiedy wszystkie, które powinien. Jeśli zachodzi konieczność wyrwania kilku zębów, stomatolog Łask jest także w stanie zrobić to podczas jednej wizyty. Przy zwykłym znieczuleniu nie jest to możliwe, bowiem byłoby to zbyt duże obciążenie dla pacjenta.

Jak wygląda leczenie zębów w narkozie?

Oczywiście stomatolog Łask nie usypia pacjenta tak jak usypia się pacjentów do operacji. W trakcie wizyty obecny jest anestezjolog i to on podaje pacjentowi narkozę. Podaje ją przez wenflon, dożylnie, tak dobierając dawki, by pacjent był usypiany tylko w trudniejszych momentach leczenia. Dentysta Łask w tym czasie może wykonać najtrudniejsze fragmenty leczenia stomatologicznego. Oczywiście pacjent jest regularnie wybudzany. Taka forma narkozy jest w pełni bezpieczna dla pacjenta i nie powoduje konieczności hospitalizacji. Pacjent po leczeniu zębów w narkozie powinien odczekać kilkanaście minut u dentysty, tak by dentysta i anestezjolog mieli pewność, że nic złego się po narkozie nie dzieje. Później może opuścić gabinet stomatologiczny Łask i wrócić do domu, choć wskazane jest, by wracając nie kierował samochodem ani innym pojazdem.

Leczenie zębów w narkozie. Nie w każdym gabinecie

Leczenie zębów w narkozie nie jest możliwe w każdym gabinecie. Przy takiej formie leczenia stomatologicznego gabinet stomatologiczny Łask musi być dobrze wyposażony. Wskazane jest między innymi posiadanie aparatu rentgenowskiego i wykonanie prześwietlenia zębów przed narkozą, a także po leczeniu stomatologicznym w narkozie. Zdjęcie przed leczeniem konieczne jest, by lekarz stomatolog wiedział, co jest do zrobienia. Zdjęcie rentgenowskie zębów po leczeniu daje jasny obraz, czy wszystko udało się zrobić tak jak należy.

Leczenie dentystyczne w narkozie wiąże się z wyższymi kosztami, warto jednak czasami się go podjąć. To leczenie, gdzie można mieć pewność, że nie będzie bolało. Można także mieć gwarancję, że w trakcie jednej wizyty u dentysty zostanie wykonane o wiele więcej niż przy klasycznym leczeniu stomatologicznym bez narkozy.