Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

gabinet stomatologa, dentysta
Zdrowie i uroda

Zalety protezy na implantach

W różnych miejscach szuka się pomocy po utracie wszystkich zębów. Proteza na implantach powinna być założona w renomowanej klinice, która wiele lat działa na rynku.

Cena protezy na implantach

Lepiej wcześniej zebrać wszystkie informacje, ponieważ w każdej klinice obowiązuje inny cennik. Z reguły do dwóch wszczepień mocowane są protezy całkowite lub częściowe. Za zapewnienie stabilności odpowiadają oczywiście elementy kotwiczące. Deformacji szczęki może zapobiec proteza na implantach cena oscyluje w granicach kilku tysięcy złotych. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taki wydatek, ponieważ jest to bardzo duża kwota. Wyróżniamy przede wszystkim protezy ruchome oraz stałe. Wybór protezy jest dokonywany przez lekarza w porozumieniu z pacjentem. Takie materiały jak ceramika, tworzywa sztuczne oraz metal są wykorzystywane w procesie produkcji. Pacjenci z reguły wolą protezy ruchome, ponieważ mogą je w każdym momencie wyjąć z jamy ustnej. Są też chętnie stosowane, ponieważ w żaden sposób nie ograniczają ruchów. Implant jest wykonany przeważnie z tytanu. Jest to korzeń sztuczny, który wymiarami zbliżony jest do naturalnego korzenia. Doświadczony lekarz jest w stanie wszczepić kilka implantów w tym samym czasie. Należy pamiętać, żeby przynajmniej na dwóch implantach oprzeć protezę. Później przy użyciu systemu łączącego jest ona umieszczona na implancie.

Wybór systemu łączącego

W ostatnim czasie dużym uznaniem cieszy się szczęka na implantach cena to kilka tysięcy złotych. Na wybór systemu łączącego mają przede wszystkim wpływ warunki indywidualne pacjenta. Wystarczy wszczepić implanty, żeby od razu poprawiło się samopoczucie pacjenta. Nie zawsze można jednak zdecydować się na implant stomatologiczny. Wśród najważniejszych przeciwwskazań można wymienić choroby przyzębia, radioterapię, bruksizm oraz niekontrolowaną cukrzycę. Przed wyborem implantu zawsze przeprowadzany jest wywiad lekarski. Lekarz wysyła wtedy pacjenta na badania. Najważniejsze badania to zdjęcie rentgenowskie oraz tomografia komputerowa. Czasami wykonuje się jeszcze rezonans magnetyczny. Wszystko po to, żeby dokładnie ocenić w jakim stanie są kości. Warte uwagi są także protezy na implantach w jeden dzień. Maksymalnie trzydzieści minut powinno zająć wszczepienie jednego implantu. Jest podawane znieczulenie miejscowe, więc pacjent nie powinien odczuwać żadnego bólu ani dyskomfortu.