Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

zdrowe zęby, stomatolog
Zdrowie i uroda

Leczenie zębów pod narkozą – jakie są zalety?

Wielu osobom wizyta u dentysty kojarzy się z koszmarem oraz nadmiernym, ale niepotrzebnym stresem. Być może właśnie dlatego pacjenci decydują się na leczenie zębów pod narkozą.

Zabiegi dentystyczne wykonywane pod narkozą

Leczenie zębów pod narkozą Tychy pozwala w rzeczywistości na brak selekcji pacjentów pod względem wrażliwości na ból i stres. Co więcej, każdy zabieg lecznicy można śmiało wykonać z wykorzystaniem znieczulenia ogólnego. Łatwo z tego wywnioskować, że leczyć zęby pod narkozą można na wszystkich etapach.

Kiedy ząb atakuje próchnica i dochodzi do stanu zapalnego, często wywołuje on ogromny, dokuczliwy ból. Problem pojawia się jednak wtedy, kiedy pacjent nie zamierza udać się do specjalisty. Przyczyną unikania dentysty w wielu przypadkach jest dentofobia, czyli strach przed dentystą. Jednakże dzięki wykorzystywaniu narkozy podczas zabiegów leczniczych wykonywanych na zębach strach nie powinien wziąć góry nad pacjentem.

Kanałowe leczenie zębów w narkozie to kolejny przykład, gdy ząb wymagający specjalistycznej pomocy można leczyć bezboleśnie i bezpiecznie. Pacjent jest wprowadzany w stan snu, dzięki czemu nie jest świadomy przez cały okres zabiegu. Jednakże nie tylko do leczenia można skorzystać ze znieczulenia ogólnego.

Narkoza świetnie sprawdzi się przy wyrywaniu zęba bądź zębów. Czasem sytuacja jest skomplikowana i usunięcie zęba to dłuższy czas pracy stomatologa. Narkoza pomoże pacjentowi przetrwać tę chwilę bez żadnych negatywnych odczuć związanych z usunięciem. Co więcej, narkozę można stosować z powodzeniem również w odwrotnej sytuacji, czyli podczas wszczepiania implantów. Oba zabiegi mogą okazać się mocno inwazyjne, czego pacjent nie odczuje, znajdując się pod narkozą.

Leczenie zębów pod narkozą – zalety

Wspominając o zaletach wypływających z prowadzonego leczenie zębów w narkozie, przede wszystkim należy wspomnieć o komforcie psychicznym. Jest to wyjątkowo istotne w przypadku pacjentów odczuwających przykre konsekwencje fizyczne wypływające ze strachu. Często pacjent boi się tak mocno, że uskarża się na rozmaite bolączki – bóle, nudności, wymioty bądź nawet biegunkę.

Brak odczucia bólowego to kolejna, ważna zaleta. Niestety zęby wymagające leczenia często bolą, a ból ten może nasilić się również w trakcie niektórych czynności wykonywanych podczas zabiegów.

Bezpieczeństwo to kolejny argument postulujący za wykonaniem zabiegu pod narkozą. Pacjent jest cały czas monitorowany przez zespół anestezjologów, a co więcej, preparat wykorzystywany do znieczulenia ogólnego nie wywołuje późniejszych, przykrych skutków ubocznych.