Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dentysta, wizyta u stomatologa
Zdrowie i uroda

Implanty Toruń – jakie rodzaje wkrętów najczęściej się stosuje?

Obecna stomatologia zapewnia znacznie lepsze metody leczenia niż jeszcze parę lat temu. Utrata zębów czy degradacja kości nie oznaczają, że do końca życia trzeba nosić ruchomą protezę. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom każdy może cieszyć się pięknym i białym uśmiechem.

Implanty zębów Toruń

Implanty zębowe są rodzajem wkrętów, do których mocuje się koronę. Implanty Toruń wyglądają prawie identycznie, jak zęby naturalne, dlatego zyskują coraz większą popularność. Oczywiście przed zabiegiem wszczepienia implantu, muszą zostać przeprowadzone szczegółowe badania. Lekarz ocenia, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu i razem z pacjentem wybiera najlepsze implanty zębowe Toruń.

Implanty zębów Toruń – rodzaje wkrętów

O rodzaju implantu decyduje bardzo często pacjent, jednak warto tę decyzję skonsultować z lekarzem, który potwierdzi, czy dany wybór jest odpowiedni. Obecnie dostępne są dwa rodzaje implantów. Najpopularniejsze się tytanowe, które cechują się wysoką tolerancją i sytuacje, w których implant zostaje odrzucony przez organizm pacjenta, są rzadkością. Implanty Toruń tytanowe są także niezwykle wytrzymałe. Drugim rodzajem są implanty ceramiczne, które kolorem przypominają do złudzenia naturalną tkankę ludzką. Są one bardzo odporne na niekorzystne czynniki, jedynym ich minusem jest dość wysoka cena. Jednak na uśmiechu nie ma co oszczędzać, bo przecież zęby to nie tylko aspekt wizualny, ale także ułatwiający codzienne funkcjonowanie.

Implanty zębowe Toruń – jak przebiega zabieg?

Wszczepienie implantów jest zabiegiem czasochłonnym. Czas trwania zależny jest od danego pacjenta. Przede wszystkim na początku muszą zostać przeprowadzone badania. Na tym etapie wykonywane jest zdjęcie rentgenowskie oraz badanie dentystyczne jamy ustnej. Przed rozpoczęciem wszczepiania implantu należy wyleczyć wszystkie ubytki. Kolejny etap polega na umiejscowieniu implantu w wyrostku zębodołowym. Implant może być założony natychmiast po utracie zęba. W przeciwnym wypadku należy odczekać kilka tygodni. Wszczepienie trwa około 40 minut i nie powoduje dyskomfortu ani bólu. Zabieg odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. Ostatnim etapem jest zamontowanie imitacji zęba. Ta czynność może być wykonana w momencie, w którym rana całkowicie jest wygojona. Możliwe jest założenie implantów jednego zęba, kilku lub całej szczęki.