Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

tanie zakwaterowanie
Uncategorized

Kwatery pracownicze – czy to dobry biznes?

Kwatery pracownicze to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi najmu. Jest to rynek całoroczny, który będzie potrzebny tak długo, jak długo pracodawcy będą poszukiwali pracowników. Jak rozpocząć prowadzenie tanich kwater pracowniczych?

Jak znaleźć najemcę?

Tanie noclegi pracownicze to rynek bardzo dynamiczny. Z roku na rok jest coraz więcej ofert, ale również pracownicy są coraz bardziej mobilni. Młodzi ludzie coraz chętniej zmieniają miejsce zamieszkania w poszukiwaniu atrakcyjnego zatrudnienia.

Tanie noclegi dla pracowników wynajmowane są na krótki okres. Reklama jest najważniejszym narzędziem, które pozwala na zapełnienie wszystkich pokoi. Bardzo ważne jest regularne umieszczenie reklam. Nie można pozwolić sobie na rezygnacje, gdyż każdy przestój to strata dochodu.

Reklamując noclegi pracownicze nie można ograniczać się wyłącznie do rodzimych portali ogłoszeniowych. Ważne jest również dotarcie do najemców z innych państw. Jest to bardzo szeroki rynek najemców.

Jak maksymalnie wykorzystać lokal?


Tanie noclegi dla pracowników są opłacalne wyłącznie wtedy, gdy są wynajęte przez cały czas. Bardzo ważne jest również maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Najemcy, którzy przyjeżdżają w celach zarobkowych chcą wynająć lokal za niewielką kwotę. Inwestor musi stworzyć pokoje, które będą wieloosobowe, ale za to tańsze. Część lokalu powinna być również przeznaczona na pokoje droższe o wyższym standardzie. Będą to pokoje jednoosobowe.

Dzięki takiemu podziałowi inwestor może liczyć, że znajdzie najemców, którzy będą zainteresowani tańszymi pokojami, jak i tymi droższymi.

Projektując kwatery pracownicze należy zadbać, by mieszkanie było funkcjonalne. Kuchnia powinna być wyposażona w sprzęt AGD oraz wygodny stół, przy którym można zjeść posiłek.

Łazienka musi być wyposażona w natrysk. Planując dużą ilość pokoi warto postarać się o wydzielenie dwóch łazienek, w których można swobodnie się wykąpać. Jeżeli jest to niemożliwe warto zastanowić się nad wygospodarowaniem wyłącznie dodatkowej toalety.

Warto pamiętać, że noclegi pracownicze powinny mieć również dostęp do miejsca parkingowego. Wiele grup pracowników porusza się samochodami. Parking staje się niezbędny.

Dobre wykorzystanie dostępnej przestrzeni to największy sukces. Dzięki temu kwatery pracownicze mogą być w niższej cenie, a inwestor będzie otrzymywał stały dochód, który będzie satysfakcjonujący.