Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

Stomatolog Szczecin
Zdrowie i uroda

Specjalizacje w klinice dentystycznej Szczecin, które pomogą Ci uzyskać zniewalający uśmiech

Szczecin – to nadmorskie miasto obecnie jest świadkiem coraz prężniejszego rozwoju. W związku z tym mieszkańcy Szczecina zaczynają coraz bardziej o siebie dbać, a w szczególności zaś o swój uśmiech. Mało kto jednak wie, że istnieje wiele specjalizacji stomatologicznych, które pomogą nam właściwie zadbać o swój uśmiech!

1) Stomatolog Szczecin specjalizujący się w stomatologii zachowawczej

Z taką wiedzą każdy stomatolog kończy studia. Stomatologia zachowawcza zajmuje się, najogólniej rzecz ujmując, generalnie leczeniem ubytków.

Stomatolog zachowawczy to taki odpowiednik lekarza rodzinnego w świecie stomatologii. Tutaj idziemy na przegląd, kiedy coś nas zaczyna boleć. Taki dentysta Szczecin to także miejsce, od którego powinniśmy bezwzględnie zacząć naszą walkę o piękny uśmiech. Tutaj bowiem wyleczymy zęby, dokładnie wszystko zdiagnozujemy oraz uzyskamy wskazówki, co dalej można robić.

2) Dentysta Szczecin zajmujący się ortodoncją

Wiele osób, chcąc mieć piękne zęby, będzie musiało skorzystać z pomocy ortodonty. Kto to jest? Otóż ortodonta to stomatolog Szczecin specjalizujący się w wadach zgryzu. Innymi słowy, pomoże nam wówczas, gdy będziemy mieć “krzywe zęby”, przerwę między zębami, dolny łuk zębowy nachodzący na górny itp.

Trzeba zaznaczyć, że nie każda wizyta u ortodonty obowiązkowo musi kończyć się założeniem aparatu. Istnieją także inne sposoby prostowania zębów.

3) Klinika dentystyczna Szczecin zajmująca się implantologią i protetyką

Jeszcze do niedawna, kiedy wypadł komuś albo musiał zostać usunięty jeden ząb, to w zasadzie nic strasznego się nie działo i większość osób decydowała się zostawić taką przerwę między zębami.

Jednak badania wykazały, że brak nawet tylko jednego zęba niestety powoduje to, że zęby obok są bardziej rozchwiane i narażone na wszelkie urazy. Ponadto taka dziura bardzo nieestetycznie się prezentuje, ponieważ niestety naprawdę bardzo mocno wpływa na cale rysy twarzy. Podsumowując, nie jest to na pewno najlepsze rozwiązanie.

Co zatem można zrobić? Otóż na pewno jakąś alternatywę stanowi implantolog. Wiadomo jednak, implanty są niestety mocno kosztowne. Mało osób natomiast wie, że istnieją również pojedyncze protezy zębowe.

4) Klinika dentystyczna Szczecina specjalizująca się w stomatologii estetycznej

Na sam koniec warto jeszcze zajrzeć do kliniki zajmującej się stomatologią estetyczna – tam będzie można z pewnością bardzo dokładnie wybielić zęby, założyć różnego rodzaju nakładki, oczyścić z kamienia i wszelkiego rodzaju osadu. Warto w to zainwestować!