Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

protezy overdenture
Zdrowie i uroda

Nowoczesne protezy overdenture

We współczesnej stomatologii oferowane są coraz nowsze rozwiązania. Także protetyka się stale rozwija. Pacjenci w wielu renomowanych klinikach stomatologicznych mogą liczyć na nowe rozwiązania. Obecnie bardzo popularne są protezy overdenture. Dostępne są w bardzo przystępnych cenach, co jest kwestią priorytetową dla wielu pacjentów. Warto dowiedzieć się, czym charakteryzuje się proteza overdenture.

Proteza na implantach

Warto wiedzieć o tym, że protezy typu overdenture to bardzo nowoczesne rozwiązania na implantach, które pozwalają bardzo efektywnie odbudować zęby przy jednoczesnym uzyskaniu świetnej stabilizacji uzupełnienia. Tego typu protezy dostępne są w wielu klinikach stomatologicznych. Trzeba wiedzieć, że rekonstrukcja kierowana jest głównie do pacjentów bezzębnych, którzy utracili swoje uzębienie z wszelakich powodów. Proteza overdenture to nowość na rynku stomatologii. Coraz więcej gabinetów stomatologicznych oferuje takiego rozwiązanie protetyczne. Trzeba wiedzieć, że w przypadku protezy overdenture, w odróżnieniu od reszty odpowiedników osadzanych na implantach leczona osoba może swobodnie wyjmować ją z ust w celu codziennej higienizacji. Przekłada się to znacząco na wysoki poziom higieny jamy ustnej, a ponadto na komfort użytkowania.

Bardzo dużo pacjentów zastanawia się, czym dokładnie jest proteza typu overdenture. Okazuje się, że mowa tutaj o nowoczesnych uzupełnieniach protetycznych, które osadzane są na dwóch bądź czterech implantach wszczepionych w tkanki kostne żuchwy bądź szczęki. Mowa tutaj o bardzo małych śrubkach, które stanowią podstawę do zamocowania protezy. Trzeba wiedzieć, że możliwe jest to dzięki przytwierdzonym zatrzaskom bądź belkom. Okazuje się, że rekonstrukcja osiąga w takim przypadku bardzo dobrą stabilność, która całkowicie powinna zniwelować prawdopodobieństwo wypadania w czasie jedzenia, kichania, a także śmiechu. Każdy pacjent powinien wiedzieć, że przeprowadzenie takiego leczenia wymaga z reguły paru wizyt, a ich ilość jest uzależniona od wymogu dokonania dodatkowych zabiegów dentystycznych, które mają na celu stworzyć właściwe warunki w jamie ustnej. W Polsce istnieje wiele renomowanych gabinetów stomatologicznych, w których oferowane są protezy typu overdenture. Są one dostępne w bardzo przystępnych cenach, co jest bardzo ważne dla wielu pacjentów.