Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

zdrowe zęby, dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Wybielanie nakładkowe – co warto wiedzieć?

Jednym z większych problemów z zębami, z którym zmagają się pacjenci, jest powstające na nich przebarwienie. Najczęściej jest ono wynikiem nieprawidłowej diety, lecz także palenia papierosów czy też nawet zażywanie pewnych leków. Bez względu jednak na powód, każdy chce się takiego przebarwienia pozbyć. Często w takiej sytuacji polecane jest wybielanie nakładkowe.

Na czym polega wybielanie nakładkowe?

Wybielenie zębów może być realizowane na wiele różnych sposobów. Często pacjenci decydują się po prostu na zwykłe pasty do zębów z substancją wybielającą, lecz równie często zdarza się im kupować specjalne preparaty wybielające. Nic jednak nie może równać się ze stosowanymi przez stomatologów rozwiązaniami.
Szczególnie mocno polecane jest wybielanie zębów metodą nakładkową. Polega ona na pobraniu przez lekarza wycisku łuku zębowego i na jego podstawie wykonaniu przez technika dentystycznego specjalnej, precyzyjnie dopasowanej nakładki. Dzięki niej możliwe będzie wybielenie zębów.

Jak przebiega wybielanie nakładkowe?

Jak więc widać po powyższym opisie, wybielanie zębów metodą nakładkową jest bardzo atrakcyjnym sposobem na to, aby pozbyć się nieestetycznego przebarwienia. Jak jednak dokładnie przebiega cały proces wybielania?
Na pierwszej wizycie stomatolog obejrzy zęby i zdecyduje o tym, czy metoda nakładkowa będzie odpowiednia. Jeśli zostanie ona zatwierdzona, pobrany zostanie odcisk zębów.
Kolejna wizyta polegać będzie na przymierzeniu wykonanych nakładek na zęby, a także na przekazaniu szeregu instrukcji dotyczących sposobu używania nakładek i dołączonego do nich środka wybielającego w postaci żelu.
Jak zatem będzie wyglądało wybielanie zębów nakładkowe? Proces ten realizuje się całkowicie w domowych warunkach. Polega on na aplikacji żelu na wewnętrzną stronę nakładki, a następnie umieszczeniu jej na łuku zębowym. Jak długo należy używać takich nakładek? Wszystko w tym wypadku zależy tak naprawdę od tego, jak mocno posiada się przebarwione zęby. Na podstawie oceny ich stanu lekarz zaleci stosowanie nakładek przez 2-4 tygodnie. Czas ich noszenia może wynosić od 4 godzin na dobę, do nawet 12 godzin. Najwygodniej w takiej sytuacji jest je oczywiście zakładać na noc i zdejmować po przebudzeniu. Dzięki temu ich używanie nie będzie źródłem dyskomfortu.