Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

sprzęt przeciwpożarowy
Biznes Przemysł Technologia

Klapy oddymiające – ważny element podnoszący bezpieczeństwo budynku

Rozwiązania przeciwpożarowe w rożnego rodzaju budynkach to mniej i bardziej zaawansowane systemy, na które składają się bardzo różne instalacje, często ze sobą całkowicie kompatybilne. Niezwykle ważnym elementem systemów przeciwpożarowych są także klapy oddymiające. Jakie są ich rodzaje i co trzeba o nich wiedzieć?

Klapy oddymiające – co to takiego?

Efektem ubocznym każdego pożaru jest dym, który jest tak samo niebezpieczny jak ogień i może prowadzić do śmierci. Bardzo często jest on także pierwszym zwiastunem nadciągającego pożaru, więc nigdy nie powinno się go bagatelizować. Dym, a także inne niebezpieczne gazy i opary, które mogą być wynikiem bardzo różnych awarii, należy skutecznie usuwać z budynku – dzięki temu chroni się życie i zdrowie ludzkie, a także pozwala skutecznie przeprowadzić akcję ratowniczą. Taki właśnie cel mają klapy oddymiające, które efektownie usuwają z budynków niebezpieczny dym, a także inne szkodliwe opary i gazy. Powinny więc być w nie wyposażone wszystkie budynki, w których konieczne jest zastosowanie dodatkowych rozwiązań przeciwpożarowych.

Klapa oddymiająca wymiary

W sprzedaży dostępne są różne warianty klap oddymiających, które mogą różnić się co do swoich wymiarów, wielkości, a także sposobów, w jaki mogą być uruchamiane. Przed wszystkim wśród nich wyróżnia się klapy jednoskrzydłowe oraz dwuskrzydłowe. Jakie może mieć klapa oddymiająca wymiary? Są one dostępne w bardzo różnych wymiarach, w tym przede wszystkim tych najbardziej standardowych, ale możliwe jest także wykonanie klapy oddymiającej w wymiarach niestandardowych, jeśli jest to konieczne w określonym budynku. Ich wymiar zawsze dobierany jest adekwatnie do indywidualnych potrzeb każdego budynku i musi odpowiadać przepisom przeciwpożarowym.

Klapy oddymiające cena

Jaki ponosimy koszt, jeśli chodzi o klapy oddymiające cena jest zależna od kilku czynników, w tym między innymi od ich wymiarów, materiałów, z jakich zostały wykonane, a także innych mniej i bardziej zaawansowanych rozwiązań. Na pewno warto wybierać certyfikowane produkty, które odpowiadają odgórnych wymogom w tym zakresie. Ich cena może być także różna zależnie od producenta, a specjalistyczne sklepy mogą oferować te produkty w promocyjnych cenach, dlatego warto dobrze porównać co najmniej kilka ofert i wybrać produkt, który najlepiej będzie wpisywał się w nasze potrzeby i preferencje.