Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

pożar, kurtyny przeciwpożarowe
Technologia

Z jakiego materiału wybrać niezawodne kurtyny przeciwpożarowe?

Oryginalne kurtyny przeciwpożarowe spełniać będą swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy wykonane zostaną z wysokiej jakości materiałów. Wybierając nowoczesne kurtyny ppoż warto więc zwrócić uwagę nie tylko na rozmiar, cenę i design, ale właśnie na jakość zastosowanego tworzywa.

Na jaki materiał postawić?

W dzisiejszych czasach rekordy sprzedaży biją tekstylne kurtyny przeciwpożarowe, które w całości wykonane są z rewelacyjnego włókna szklanego. Najlepsze rolety przeciwpożarowe tego typu są w stanie zagwarantować szczelność ogniową na poziomie E 120. Jest to naprawdę bardzo dobry wynik zwłaszcza jak zwróci się uwagę na konkurencyjne rozwiązania dostępne na rynku. Nowoczesne tkaniny z włókna szklanego bardzo często wzmocnione są dodatkowo specjalną nicią stalową. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem są oczywiście certyfikowane kurtyny ppoż, które w przypadku ewentualnego pożaru w 100% spełniać będą swoje zadania.

Na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać porządne rolety przeciwpożarowe warto zwrócić uwagę na wagę i sposób montażu. W wielu pomieszczeniach ogromną rolę odgrywają również wykończenie rolet i kurtyn. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele ciekawych modeli, dzięki czemu bez problemu będzie można je idealnie dopasować do wnętrz utrzymanych w każdym stylu. Nowoczesne kurtyny przeciwpożarowe wykorzystywane są głównie jako niezawodne zamknięcie poszczególnych stref przeciwpożarowych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby ich olbrzymi potencjał wykorzystać jako klasyczne kurtyny okienne. W dużej mierze to właśnie dzięki nim możliwe jest zamknięcie nawet bardzo dużych przestrzeni.

Jakie zastosowanie mają kurtyny ppoż?

Kurtyny i rolety przeciwpożarowe w przypadku wybuchu pożaru odgrywają bardzo ważną rolę. To właśnie te elementy odpowiedzialne są za tworzenie zbiorników, w których ograniczone jest rozpowszechnianie się czadu i ognia. Dzięki kurtynom możliwe jest przeprowadzenie bezpiecznej ewakuacji. Rolety ppoż znacząco ułatwiają pracę służbom ratowniczym. Montaż kurtyn przeciwpożarowych zalecany jest przede wszystkim w hotelach, biurach, domach towarowych i wielu innych budynkach użyteczności publicznej. Nowoczesne kurtyny wykazują również bardzo wysoką odporność na promieniowanie cieplne. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać kurtyny stałe lub ruchome.