Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

gabinet stomatologiczny, dentysta
Zdrowie i uroda

Nowoczesne implanty stomatologiczne, które z nich wybrać?

Zastanawiając się, jaki rodzaj implantu stomatologicznego będzie najlepszym wyborem dobrze jest zapoznać się z ofertą poszczególnych gabinetów dentystycznych. W stolicy województwa podkarpackiego większość placówek stomatologicznych będzie oferowała wykonanie implantów różnego rodzaju, których cena będzie zależała od materiału i technologii wykonania protezy. Jak dokonać właściwego wyboru? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Implanty i protezy stomatologiczne w Rzeszowie – implanty Rzeszów

Jak wspomniano powyżej, Rzeszów, podobnie jak większość dużych polskich miast jest miejscem, w którym można wykonać różnorakie rodzaje protez i implantów korygujących ubytki w uzębieniu. W ofercie większości gabinetów znajdziemy zabiegi wykonywania implantów: akrylowych. metalowych, cyrkonowych czy porcelanowych. Zęby mogą zostać odtworzone jako implanty jednofazowe lub dwufazowe. Pierwsze z nich to uzupełnienie protetyczne, które zostaje zamocowane na implancie podczas jednej wizyty. Natomiast implanty dwufazowe są wykonywane w dwóch etapach. Na początku, w kości szczęki zostaje umocowana podstawa implantu, które następnie zostaje zaszyta w dziąśle. Po upływie kilku miesięcy i całkowitym zintegrowaniu się implantu z tkanką, korona implantu jest mocowana na jego szczycie.

Na jakim poziomie plasują się ceny – implanty Rzeszów cena

Biorąc pod uwagę standardowe ceny za wykonanie implantu należy przyjąć, że jest to kwota mieszcząca się w przedziale od 1500 do 3000 złotych. Bardzo wiele zależy od materiału użytego do wykonania uzupełnienia. Najdroższe są zatem implanty na podbudowie cyrkonowej i porcelanowej. Są to zarazem najbardziej naturalnie wyglądające uzupełnienia protetyczne. Zarówno cyrkon, jak i porcelana zapewniają implantowi kolor łudząco przypominający naturalny kolor ludzkiego szkliwa. Dodatkowo, oba materiały odbijają światło w sposób upodabniający je do prawdziwych zębów, czego nie można powiedzieć o implantach na podbudowie z metalu. Te ostatnie są najtańszym rodzajem implantu o wyjątkowo wysokiej trwałości. W związku ze swą odpornością na uszkodzenia implanty metalowe są polecane do wykonywania uzupełnień zębów trzonowych.

Implanty zębów Rzeszów

Aby wybrać lekarza, któremu zaufamy przy odbudowie uzębienia dobrze jest na początku udać się na wstępną konsultację implantologiczną. Gabinety stomatologiczne w Rzeszowie oferują tego typu wizyty, w ramach których wykonywane jest prześwietlenie i dodatkowe badania. Implanty zębów Rzeszów – sprawdź ofertę na stronie internetowej.