Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

elektryka, SEP
Technologia Przemysł

Zdobycie uprawnień SEP

W znalezieniu pracy w branży elektrycznej może pomóc szkolenie SEP Gdańsk jest miejscem, w którym organizowane są takie kursy. Za przygotowanie egzaminów oraz kursów odpowiadają członkowie Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Czym są uprawnienia SEP?

W obecnych czasach pracodawcy oczekują, że kandydat będzie posiadał uprawnienia SEP Gdańsk. Warto zwrócić uwagę na fakt, że szkolenie SEP Gdańsk można odbyć również w formie zdalnej. Jest to komfortowe rozwiązanie, które powinno przypaść do gustu osobom zapracowanym. Z reguły nie ma wtedy czasu na zajęcia stacjonarne. W celu zwiększenia szans na rynku pracy, należy systematycznie zdobywać nowe kwalifikacje. Jedynie zaangażowane osoby mają szansę osiągnąć cel, ponieważ konkurencja w tej branży jest niezwykle duża. Warto dodać, że na trzy grupy można podzielić uprawnienia SEP Gdańsk: G1, G2 oraz G3. Egzamin jest ustny, a wynik może być tylko pozytywny lub negatywny. Należy pamiętać, że żadna ocena nie jest w tym przypadku wystawiana. Od czasu przeprowadzenia egzaminu komisja ma 14 dni, żeby wydać świadectwo kwalifikacyjne. Świadectwo jest dokumentem, który potwierdza zdobycie kwalifikacji. Jeśli wynik był negatywny to do egzaminu można przystąpić jeszcze razy. Wtedy trzeba jednak złożyć wniosek, a następnie uiścić określoną kwotę. Koszt egzaminu wynosi obecnie 260 złotych brutto.

Świadectwo kwalifikacyjne

Na uwagę zasługuje fakt, że w tej cenie wliczone jest również wydanie certyfikatu. Im więcej uczestników szkolenia tym lepiej, ponieważ cena kursu jest wtedy odpowiednio mniejsza. Jest to dobre rozwiązanie dla firm, które zamierzają swoich pracowników szkolić jednocześnie. Rozwój technologii sprawił, że szkolenie SEP Gdańsk może być przeprowadzone przez internet. Oczywiście końcowy egzamin i tak jest przeprowadzany w formie stacjonarnej, dlatego lepiej skupić się na szkoleniu. Komisja jest odpowiedzialna za nadzór nad przebiegiem egzaminu. Dla niektórych osób problemem może być ustna forma egzaminu. Nie ma wtedy zbytnio czasu na zastanowienie się, ponieważ trzeba od razu udzielić odpowiedzi na pytanie egzaminatora. W szkoleniu mogą brać udział osoby pełnoletnie z minimum podstawowym wykształceniem. Kurs zazwyczaj nie trwa dłużej niż kilkanaście godzin. W każdym wieku można się zapisać na szkolenie SEP. Głównym celem szkolenia jest przygotowanie kursantów do eksploatacji oraz dozoru sieci i urządzeń elektrycznych.