Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

ortodonta dziecięcy
Zdrowie i uroda

Kiedy należy udać się do ortodonty dziecięcego?

Współcześnie ortodonta to lekarz, który koryguje nieprawidłowe ustawienie zębów i leczy wady zgryzu. Oczywiście leczenie ortodontyczne zalecane jest dla osób w każdym wieku, aczkolwiek leczenie narządu żucia u dzieci przynosi, trwalszy efekt, niż leczenie osób dorosłych. Warto zaznaczyć, że w okresie wzrostu każdego dziecka kości i stawy nieustannie rosną. Dzięki temu stają się one elastyczne i podatne na korekty.

Kiedy warto wybrać się do ortodonty dziecięcego?

Bezspornie piękny i zadbany uśmiech to wizytówka każdej osoby. Tak więc należy pamiętać o regularnej kontroli zgryzu dziecka od najmłodszych lat. Obecnie pierwszą wizytę ortodontyczną malucha zaleca się około siódmego roku życia. Jednak w przypadku wystąpienia różnych dolegliwości, rodzić powinien umówić dziecko dużo wcześniej na wizytę. Do takich dolegliwości zalicza się m.in. zgrzytanie zębami, stale otwarte usta, wada wymowy, zaciskanie szczęki, czy też ssanie kciuka. Niewątpliwie nowoczesna ortodoncja może wyleczyć wady rozwoje uzębienia, które będą trudne do usunięcia w życiu dorosłym. Dlatego też warto udać się do specjalisty w momencie zauważania u dziecka jakichkolwiek problemów związanych z zębami. Jeśli wada zgryzu u dziecka nie zostanie skorygowana we właściwym momencie, to z czasem będzie ona coraz mocniej pogłębiała się. Ortodonta dziecięcy łódź oferuje kompleksowe usługi w zakresie leczenia ortodontycznego dzieci.

Ortodoncja łódź – zdrowy i piękny uśmiech.

Niewątpliwie prawidłowe ustawienie zębów i właściwy zgryz zapewnia nie tylko zdrowie i piękne zęby, ale także zapobiega powstawaniu poważniejszych problemów zdrowotnych w jamie ustnej. Należy podkreślić, że o zgryz dziecka opiekunowie powinni dbać już od okresu niemowlęcego. Mianowicie w tym okresie ważne jest, w jakiej pozycji mama kładzie i karmi swoje dziecko. Z kolei w przypadku dzieci starszych rodzice muszą uczyć ich prawidłowego szczotkowania i mycia zębów. Ponadto gryz odgrywa również bardzo ważną rolę podczas oddychania, przeżuwania pokarmów i mówienia. Jeżeli w trakcie dorastania nie kształtuje się on w odpowiedni sposób, to wtedy w dorosłym życiu pojawia się zazwyczaj próchnica lub ból głowy. Oprócz tego zgryz poprawia równocześnie wygląd zębów i poczucie atrakcyjności. Ortodonta łódź proponuje najnowocześniejsze i inwazyjne leczenie ortodontyczne.