Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dentysta
Zdrowie i uroda

Finansowanie leczenia stomatologicznego

Leczenie stomatologiczne, szczególnie to z użyciem najwyższej jakości sprzętu i komponentów nie należy do najtańszych. Zdarza się, że ludzie odwlekają problemy z uzębieniem, aż do wystąpienia bólu. Dodatkowo zwiększa to koszty – zamiast małego wypełnienia konieczne jest leczenie kanałowe czy inne zabiegi. Czasem nawet potrzebny jest zakup antybiotyków. Dentysta Łódź może mieć opłacane zabiegi w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia lub też całość kosztów pokrywa pacjent. Zależnie od wybranego wariantu, można spodziewać się, że różne będą formy leczenia.

Klinika dentystyczna Łódź – czy ma kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia?

Gdy chodzi o duże kliniki, zazwyczaj jest tak, że przynajmniej jeden stomatolog Łódź ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Nie jest to szczególnie zadziwiające, przecież zarówno z leczenia prywatnego jak i kontraktowego klinika otrzymuje pieniądze. Co więcej w większości klinik dentysta Łódź traktuje jednakowo pacjentów płacących z własnej kieszeni czy tych kontraktowych. Jeżeli zatem wizyta ma odbywać w ten sposób warto wybrać klinikę, która ma dobre opinie, dentystę, który jest empatyczny. Niestety zdarza się bardzo często, że tego typu specjaliści z kontraktem są wręcz oblegani przez pacjentów. Może się to, zatem wiązać z długim okresem oczekiwania na wolny termin. Jeśli jednak nie idzie się na wizytę z bólem, a środki na leczenie są ograniczone warto odczekać ten czas. Lepiej zainwestować pieniądze w lepszej, jakości plomby, gdyż te kontraktowe nie są wykonywane z najlepszych materiałów. Szczególnie, że zazwyczaj klinika dentystyczna Łódź dopuszcza leczenie współfinansowane przez pacjenta.

Jak zminimalizować opłaty za leczenie prywatne?

Jeśli jednak nie ma możliwości skorzystania z usług i zabiegów u dentysty z kontraktem z Narodowym Funduszem Zdrowia zostaje leczenie prywatne. Niestety w przypadku dużych ubytków jest to drogie rozwiązanie. Dlatego jeśli nie ma się odłożonych oszczędności na ten cel, leczenie może pochłonąć dużą część domowego budżetu. Kluczową drogą do obniżenia kosztów leczenia jest oczywiście regularna profilaktyka. Stomatolog Łódź musi wtedy jedynie przeprowadzać kontrole czy piaskowanie zębów. Jeśli jednak istnieje konieczność długiego i kosztownego leczenia wiele klinik dentystycznych oferuje możliwość opłaty ratalnej za wykonane zabiegi. Pozwala to na rozłożenie kosztów w czasie i często jest prawdziwym wytchnieniem dla domowego budżetu. Warto również porównać cenniki różnych specjalistów.