Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

Leczenie stomatologiczne
Zdrowie i uroda

Leczenie stomatologiczne w znieczuleniu. Rodzaje znieczuleń w państwowych i prywatnych gabinetach

Nowoczesne znieczulenia stomatologiczne umożliwiają całkowite zredukowanie bólu. Można korzystać z nich zarówno w gabinetach na NFZ, jak i w tych prywatnych. Jakie znieczulenia są najlepsze?

Znieczulenia tradycyjne

Pod tym ogólnym terminem znajduje się szeroka gama znieczuleń wykonywanych z użyciem strzykawek i igieł. Taką procedurę wykona każdy dentysta Kraków jest także miastem, gdzie są one dostępne we wszystkich gabinetach – tych państwowych i prywatnych.

Tradycyjne znieczulenia są skuteczne – pozwalają na całkowite odcięcie nerwów od zęba, dzięki czemu prowadzone na nim zabiegi nie są bolesne. Takie znieczulenia używane są powszechnie do leczenia próchnicy, leczenia kanałowego, ekstrakcji, czyli wyrywania zębów.

Głównym minusem tradycyjnego znieczulenia jest jego bolesne podanie oraz obrzęk i zaburzenie mimiki.

Znieczulenie The Wand

Tego typu znieczulenia nie wykona każdy stomatolog Kraków oferuje je tylko w wybranych gabinetach prywatnych. Znieczulenie The Wand polega na zastosowaniu specjalnego komputera znieczulającego.

Stosuje się takie same środki jak przy tradycyjnym znieczuleniu, lecz ze względu na sposób podania procedura ta jest mniej bolesna i nie powoduje obrzęku i odrętwienia. The Wand samodzielnie dobiera wtedy ciśnienie podania środków oraz powoli dostarcza je do tkanek.

Wykonujący znieczulenie The Wand dentysta Nowa Huta i w gabinetach w innych lokalizacjach pobiera większą opłatę. Wielu pacjentów wskazuje jednak, że warto za nie dopłacić.

Gaz rozweselający

Przyjmujący prywatnie dentysta Kraków oraz w innych miastach w kraju może też zaproponować gaz rozweselający. Chociaż sam w sobie nie jest on środkiem do znieczulania, to jednak poprawia komfort pacjenta podczas zabiegu. Mogą korzystać z niego nie tylko dzieci, ale też osoby dorosłe.

Podczas znieczulenia gazem rozweselającym dentysta w Krakowie może wykonywać różne zabiegi, na przykład plombowanie, higienizację. Także gaz ten może być łączony z innymi metodami znieczulenia.

Narkoza – znieczulenie ogólne

U pacjentów z dentofobią oraz przy rozległych zabiegach można zastosować znieczulenie ogólne. W tym przypadku stomatolog Kraków również jest miastem, gdzie można je wykonać, pracuje nad pacjentem w narkozie.

Takie znieczulenie wymaga konsultacji z anestezjologiem oraz wykonania wcześniejszych badań krwi. Znieczulenie może wymagać intubacji pacjenta. Podczas procedury nad pacjentem cały czas czuwają lekarz anestezjolog oraz pielęgniarka.

Gdy potrzebny jest prowadzący takie znieczulenia dentysta Nowa Huta to jedna z dostępnych lokalizacji w Krakowie.