Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

zdrowy uśmiech, dentysta
Zdrowie i uroda

Wybielanie zębów w domu czy u stomatologa?

Choć coraz więcej stomatologów oferuje coraz więcej zabiegów z dziedziny stomatologii estetycznej, prym ciągle wiedzie wybielanie i na pewno się to nie zmieni, gdyż kolor zębów jest jednym z najważniejszych ich atrybutów. Dla wielu osób ma nawet większe znaczenie niż kształt zębów czy ich zgryz, gdyż po prostu mocniej rzuca się w oczy. Prawdą jest, że śnieżny, piękny kolor zębów jest w stanie odwrócić uwagę od ich innych niedostatków, na przykład lekko skrzywionego zgryzu czy nierównej wielkości. Warto więc zdecydować się na wybielenie pociemniałego szkliwa, ale powstaje wówczas pytanie, czy lepiej zrobić to samodzielnie, czy lepszym wyborem będzie stomatolog Zabrze.

Kwestia ceny

Choć z zabiegów stomatologii estetycznej korzysta wiele osób, są one nadal uznawane za usługi luksusowe, dlatego ich cena jest dość wysoka. Wybielenie zębów u stomatologa kosztuje co najmniej kilkaset złotych. Cena najmocniej determinowana jest przez zastosowaną metodę, można więc wybrać też szybkie wybielanie kosztujące nawet kilka tysięcy złotych. Czy warto? Na pewno efekt będzie świetny, ale trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie będzie wieczny. Nawet przy stosowaniu tzw. białej diety, czyli uważaniu na to, by unikać pokarmów i napojów barwiących, trzeba liczyć się z tym, że szkliwo prędzej czy później przebarwi się ponownie. Świadome tego osoby, wiedzące też, ile kosztuje wybielanie u stomatologa w Zabrzu, nierzadko decydują się na samodzielne działania. Ich koszty są nieporównywalnie niższe, gdyż dostępne w drogeriach czy aptekach środki wybielające to koszt maksymalnie kilkudziesięciu złotych.

Co wybrać?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od tego, jaki jest stan wyjściowy zębów, jaki efekt chce się uzyskać i w jakim czasie oraz jaki budżet chce się na ten cel przeznaczyć. Warto jednak pamiętać o tym, że domowe wybielanie prawdopodobnie da dużo słabszy efekt niż profesjonalny zabieg, jaki może wykonać dentysta Zabrze. Poza tym osoby mające plomby na przednich zębach czy pomiędzy nimi muszą zdawać sobie sprawę, że po wybieleniu mogą one odcinać się kolorystycznie od nowego odcienia zębów, wobec czego konieczne będzie ich wymienienie – a to generuje kolejne koszty. I wreszcie, mając martwe zęby, czyli po leczeniu kanałowym, trzeba oddać się w ręce profesjonalisty. Takich zębów nie wybieli się w domu, może to zrobić tylko klinika stomatologiczna Zabrze – w dodatku nie każda.