Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dentysta, stomatolog
Uncategorized

Jak działa znieczulenie dentystyczne? Co warto o nim wiedzieć?

Istnieje wiele metod znieczulenia zębów. Niektóre z nich są bardziej skuteczne i zachwalane przez pacjentów, a inne… omijane przez nich z daleka. Tak czy inaczej, zasada znieczulania jest w jednym i w drugim przypadku dość podobna.

Kiedy dentysta Wola Mrokowska zamraża zęby?

Dawniej dość często praktykowaną metodą było zamrażanie zębów. Proceder ten polegał na miejscowym zastosowaniu specjalnego sprayu, który znacząco obniżał temperaturę zęba. Dzięki temu jego wrażliwość na ból została ograniczona praktycznie do zera, dzięki czemu można było go plombować, a nawet – w niektórych przypadkach – wyrywać. Niestety, metoda ta nie sprawdza się w przypadku wyrywania tylnych zębów. Ich struktura jest bowiem zbyt mocno zakorzeniona w strukturze dziąsła, by dentysta Tarczyn mógł cokolwiek zdziałać.

Kanały sodowe i podobne kwestie

Dziś znieczulenie zębów polega w głównej mierze na zatrzymaniu pracy kanału sodowego, który jest podstawową “platformą” odpowiedzialną za powstawanie zjawiska bólu. Kanał ten znajduje się wewnątrz komórek nerwowych, dzięki czemu proces ten odbywa się bardzo szybko i sprawnie. Blokowanie kanału sodowego przez środek znieczulający jest z reguły bardzo skuteczne, ale działa tylko przez określony czas. Zwykle preparat ten utrzymuje swe działanie przez maksymalnie dwie godziny, choć – co ważne – istnieje możliwość przedłużenia skutecznego działania środka przez (bezpieczne) podanie jego drugiej dawki. Stomatolog Tarczyn może do tego celu wykorzystywać igłę lub specjalne, sterowane poprzez komputer narzędzie.

Znieczulenie ogólne

Czasami zdarza się, że w leczeniu zęba konieczne jest zastosowanie znieczulenia ogólnego. Z metody tej nie korzysta jednak zwykły dentysta Tarczyn, lecz doświadczony i wykwalifikowany chirurg szczękowy. Specjalista ten może np. poprawiać kształt zgryzu, usuwać zęby mądrości (czyli tak zwane ósemki), a także eliminować inne powikłania towarzyszące np. krzywo wyrastającym zębom. Co ważne – znieczulenie to jest podawane najczęściej na okres kilkudziesięciu minut. Podsumowując, w medycynie istnieją różne rodzaje zastosowanych znieczuleń. Różnią się one skutecznością i czasem działania, ale też sposobem podania.

Doświadczony stomatolog Tarczyn wie, jaki środek będzie w danym przypadku optymalny. Czasem jednak jego stosowanie musi zostać poprzedzone wprowadzeniem antybiotyku.