Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

zdrowe zęby, dentysta
Uncategorized

Aparat ortodontyczny. Czasami jego założenie jest konieczne

Każdy z nas chciałby mieć równe zęby. Nie zawsze jednak uzębienie jest idealne. Zdarza się, że część przednich zębów wyrasta krzywo. W ekstremalnych sytuacjach zęby wręcz zachodzą na siebie, co nie wygląda dobrze, może też być przyczyną wielu schorzeń zarówno zębów, jak i dziąseł. Dokonanie korekty ustawienia zębów jest więc koniecznością

Czy zęby trzeba usuwać?

Bardzo rzadko konieczne jest – na przykład – usunięcie któregoś z zębów, by inne mogły ustawić się w prawidłowy sposób. Najczęściej wystarczy założenie aparatu ortodontycznego, który spowoduje prawidłowe ustawienie zębów względem siebie. Konieczne jest w tym celu odwiedzenie specjalisty ortodonty, nie zaś stomatologa, który zajmuje się tylko chorobami zębów i dziąseł. Ortodoncja Kraków to zupełnie inny temat. Ortodonta wie, jak dokonywać zmian ustawienia zębów i co robić, by zęby pozostały już na stałe w prawidłowych pozycjach. Ortodoncja Kraków rzadko wiąże się z trudnymi zabiegami w obrębie jamy ustnej. Najczęściej konieczne są po prostu aparaty ortodontyczne Kraków. Z reguły zakłada się jeden taki aparat, czasami jednak – z biegiem czasu – konieczne są inne aparaty ortodontyczne Kraków. Wszystko zależy od konkretnego przypadku i stopnia zaawansowania wady zgryzu. Taki aparat najczęściej jest zakładany nawet na wiele miesięcy. Ortodontę trzeba odwiedzać co kilka tygodni. W trakcie wizyty sprawdzi on czy ustawienie zębów się zmienia i w razie konieczności zadecyduje o zmianie aparatu lub po prostu dokona w nim odpowiednich regulacji.

Ortodonta dziecięcy Kraków. Przy wadach zgryzu u dzieci, warto stawiać na takiego specjalistę

Wydawać by się mogło, że ortodonta dla dorosłych z powodzeniem poradzi sobie także z wadami zgryzu u dzieci. Nie jest tak. Ortodonta dziecięcy Kraków zrobi to lepiej. Dysponuje innymi aparatami, a przede wszystkim wiedzą, jak korygować wady zgryzu u dzieci. Jeśli więc problem tego rodzaju dotyczy dziecka, ortodonta dziecięcy to jedyny specjalista, do którego z dzieckiem warto się zgłosić.

Korekta wad zgryzu nie trwa krótko. Niekiedy noszenie aparatu ortodontycznego musi trwać wiele miesięcy, zdarza się, że i ponad rok. Nie ma możliwości, by proces korekty wad zgryzu przyspieszyć. Jeśli więc u nas czy u naszych dzieci jest taki problem, warto do ortodonty zgłosić się jak najwcześniej i szybko zacząć proponowane leczenie.