Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

dentysta
Zdrowie i uroda

Wizyta u stomatologa

Dla większości pacjentów wizyta u lekarza stomatologa jest niezwykle stresująca. Pojawiają się obawy o to, że będzie bolało, nierzadko problemem bywają też kwestie finansowe. Pacjent oczekuje od lekarza wiedzy, doświadczenia i empatii.

Maluch i poczucie bezpieczeństwa

Kiedy pacjentem w gabinecie stomatologicznym jest dziecko, cały personel powinien zwrócić szczególną uwagę na komfort malucha. Nie wiadomo jak dziecko zostało przygotowane na wizytę w gabinecie stomatologicznym. Oczywiście niektórzy rodzice wspaniale przygotowują swoje dziecko do tego wydarzenia. Są jednak i tacy opiekunowie, którzy udają, że dziecko idzie w inne miejsce, a nie na wizytę stomatologiczną. Maluch może więc być przerażony perspektywą zabiegu, ponieważ jest absolutnie zaskoczony tym co się dzieje.

Miejsce przyjazne dzieciom

Stomatologia dziecięca Łódź to miejsce przyjazne dzieciom. Maluch ma takie samo prawo jak dorosły, aby otrzymać znieczulenie. Naklejka lub odznaka dzielnego pacjenta będzie miłym dodatkiem. Stomatolog dziecięcy Łódź doskonale wie, jak zwracać się do małego pacjenta, aby zdobyć jego zaufanie. Wśród dentystów zdania są podzielone co do tego, czy wykonywać zabiegi u małych dzieci na siłę, kiedy pacjent nie współpracuje. Czasami jest to konieczne dla ratowania życia i zdrowia. W normalnych okolicznościach należy jednak starać się przekonać małego pacjenta do współpracy. Dentysta dziecięcy Łódź wie, jak to zrobić.

Jak zaplanować leczenie?

Stomatologia dziecięca Łódź to miejsce, gdzie lekarze ciągle doskonalą swoje kompetencje. Oczywiście szkolenia z nowoczesnych metod leczenia są jak najbardziej wskazane, ale potrzebne jest także doskonalenie kompetencji dotyczących rozmowy z pacjentem i przekazywania informacji medycznych. Czasami lekarze nie potrafią właściwie udzielić pacjentowi informacji, co dzieje się z ich zdrowiem, jaki dokładnie jest problem i jakie są możliwe rozwiązania. Stomatolog dziecięcy Łódź wie, jak rozmawiać z rodzicami, aby ci mogli podjąć właściwe decyzje. Bywa, że lekarz nie może podjąć decyzji o leczeniu samodzielnie, bo potrzebna jest współpraca rodziców. To opiekunowie będą musieli ponieść koszt pewnych zabiegów, a także przychodzić na wizyty kontrolne, co może stanowić spore obciążenie, również finansowe. Dlatego też konieczne ze strony lekarza jest wskazanie wszystkich możliwych rozwiązań i ich konsekwencji dla życia rodziny. Dentysta dziecięcy Łódź postępuje mądrze i etycznie zwracając się do rodziców lub opiekunów malucha i wyjaśnia im to, czego potrzebują do podjęcia dobrej decyzji.