Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

kasetony
Dom i ogród

Zastosowanie kasetonów ze styropianu

Projektanci wnętrz coraz częściej wykorzystują do celów dekoracyjnych kasetony ze styropianu, które dają duże możliwości aranżacyjne, zwłaszcza w połączeniu z oświetleniem LED. Różnorodne wzornictwo kasetonów styropianowych stwarza ogromne możliwości.

Rodzaje kasetonów styropianowych

Ze względu na zastosowanie rozróżniamy kasetony sufitowe i kasetony ścienne styropianowe. Sklepy internetowe oferują je w różnych rozmiarach i jeszcze bardziej zróżnicowanym wzornictwie. Generalnie kasetony sufitowe są bardziej oszczędne w formie, tłoczenia są delikatne. Wyjątek stanowią bardzo ozdobne rozety sufitowe umieszczane w miejscu centralnym sufitu lub w jego narożnikach. Tego typu dekoracja sufitu doskonale sprawdza się we wnętrzach klasycznych.

Kasetony ścienne styropianowe są znacznie bardziej ozdobne. Połączone tworzą na ścianie jednolity powtarzający się wzór. Każdy kaseton jest taki sam. W niektórych sklepach internetowych można dostać kasetony w kompletach, które dopiero po ułożeniu stworzą jednolity wzór.

Szczególnie duże możliwości aranżacyjne dają kasetony ścienne styropianowe wykonane w technice 3D. Dobrze dobrane oświetlenie pozwala na operowanie światłem i cieniem i tworzenie odpowiedniego nastroju. Dzięki temu pomieszczenia zyskają zupełnie nowy wymiar. Połączenie kasetonów ściennych styropianowych z odpowiednim oświetleniem szczególnie sprawdzi się w aranżacji wnętrz nowoczesnych urządzonych w stylu minimalistycznym. Często panele 3D są wystarczającym elementem dekoracyjnym.

Dlaczego warto zastosować kasetony styropianowe?

Kasetony ze styropianu już od dawna stały się tanią alternatywą dla drogiej sztukaterii wykonywanej z drewna, kamienia lub gipsu. Cena pojedynczego kasetonu styropianowego to waha się od 2 do 5 zł, to rzeczywiście niewiele. Jednak od ceny ważniejsze są inne zalety kasetonów styropianowych.

Przede wszystkim kasetony styropianowe mają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, dzięki temu nie tylko zmienią wygląd mieszkania, ale dodatkowo go ocieplą. Oczywiście nie zastąpią właściwej termoizolacji, ale mogą zwiększyć komfort przebywania w pomieszczeniu. Dodatkowo chronią przed hałasem dochodzącym z zewnątrz.

Kasetony ze styropianu doskonale nadają się do maskowania wszelkich niedociągnięć w wykończeniu ścian. Zakryją nierówności, stare zacieki i wszystkie nieestetycznie wyglądające miejsca. Kasetony nie muszą być umieszczone na całej ścianie, dobrze dobrane mogą przykrywać tylko wybrane miejsca.

Kasetony ze styropianu są bardzo łatwe do ułożenia, wymagają znacznie mniejszych umiejętności niż ułożenie paneli czy położenie tapety.