Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

Kasetony na suficie
Dom i ogród

Kasetony na suficie – moda czy tandeta?

Kasetony sufitowe są materiałem, które wielu osobom kojarzą się z okresem komunistycznym. Często są oceniane negatywnie z uwagi na porównania do starego budownictwa. Obecnie jednak kasetony 3D i kasetony na sufit przeżywają swoją drugą młodość i na nowo są popularne. Obecnie najbardziej popularne są białe kasetony, które z powodzeniem odnajdują się w nowoczesnych wnętrzach, dodając im estetyki.

Kasetony sufitowe – do nowoczesnych wnętrz

Obecnie właściciele wnętrz w stylu retro chętnie sięgają po kasetony, jako element wykończeniowy. Zaletami takiego rozwiązania jest m.in. nowoczesny wygląd kasetonów i wnętrza. Często jest to dobry sposób na to, by ukryć niedoskonałości i pęknięcia, które wyglądają nieestetycznie. Zdecydowanie lepiej w takiej sytuacji sprawdzają się kasetony 3D niż np. tapeta flizelinowa.
Inną zaletą kasetonów jest fakt, że dobrze izolują ciepło, dlatego często umieszcza się je na suficie w najwyższym piętrze. Kasetony na sufit zapobiegają wyziębianiu się wnętrza, także w efekcie nagromadzania śniegu na dachu w okresie zimowym. W ten sposób łączą praktyczny wygląd, estetykę i wygodę.

Kasetony sufitowe – dlaczego warto się na nie zdecydować i jakie posiadają zalety?

Kasetony są łatwe w montażu, ponieważ wystarczy przykleić je klejem do styropianu. Można do montażu użyć piankokleju, który stanowi stabilną spoinę, która zachowuje trwałość na wiele lat. Aplikowanie jest proste i nie wymaga specjalnych umiejętności, dlatego nie ma konieczności zatrudniania fachowca i ponoszenia dodatkowych opłat.
Kasetony są materiałem, który posiada też wysoką odporność na działanie wilgoci, co stanowi dodatkowy atut. Wiele osób decyduje się ułożyć je na suficie w łazience, ponieważ nie namokną i nie są zniszczone w efekcie np. zalania przez sąsiada z góry. Po namoczeniu wysychają, a po zaciekach z wody nie ma śladu, co powoduje, że są trwałe przez długi okres czasu.
Kolejnym atutem kasetonów jest dobra akustyka w pomieszczeniu. Dzięki ich umieszczeniu nie są tak słyszalne odgłosy od sąsiadów. Kasetony można też myć, szybko pozbywając się zabrudzeń i kurzu. W tym celu wystarczy użyć mokrej ściereczki z detergentem.

Kasetony są dostępne w różnych kolorach, ale najbardziej popularne są białe. To takie kasetony wyglądają najbardziej efektywnie i pasują nawet do wnętrz utrzymanych w nowoczesnym stylu. Choć w praktyce mogą z biegiem lat żółknąć, np. w pomieszczeniach gdzie pali się papierosy, jednak można je szybko przemalować, tym samym nadając im blask i przedłużając okres ich żywotności.