Siepisze.eu

Ogólnotematyczny portal informacyjny

okładziny ścienne
Dom i ogród

Okładziny ścienne – różnorodny wybór i przeróżne aranżacje

Jak szybko i w niedużych kosztach odświeżyć i zaaranżować na nowo najważniejsze pomieszczenia w naszym mieszkaniu? Dobrym pomysłem może być zastosowanie okładziny ściennej, która świetnie spełnia funkcje nie tylko praktyczne, ale również dekoracyjne. Drobne remonty jeszcze nie były tak łatwe i przyjemne.

Jakie są właściwości okładziny ściennej PCV?

Najprościej ujmując jest to tworzywo o wyjątkowych właściwościach: grube, wytrzymałe i elastyczne, które z powodzeniem spełni dokładnie te same funkcje, co tradycyjna glazura. Jest wodoszczelne i odporne na wilgoć, dlatego stosuje się je przede wszystkim w łazienkach i kuchniach, gdzie wilgotność jest zazwyczaj znacznie większa niż w innych pomieszczeniach. Wytrzyma więc wilgoć, ale jest też bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Sprząta się je w taki sposób jak uniwersalną glazurę – wystarczy przetrzeć gąbką z preparatem do czyszczenia. Dodatkowym atutem jest prosty i szybki montaż. Materiał przykleja się we fragmentach na uprzednio oczyszczone i odpylone powierzchnie. Z powodzeniem można go stosować na stare i zniszczone płytki.

Okładzina ścienna PCV – różnorodność stylizacyjna

W sklepie dostępne są okładziny ścienne, które mają przede wszystkim imitować uniwersalne płytki czy cegiełki. Na pierwszy rzut oka są właściwie nie do odróżnienia i przywodzą na myśl tradycyjną glazurę. Różne barwy i odcienie, a także dobrze znane motywy jak naturalny kamień, beton, drewno, cegła sprawiają, że bardzo łatwo dopasować je do naszej kuchni czy łazienki lub stworzyć całkiem nową aranżację. Są więc idealne przede wszystkim dla drobnych i nagłych remontów lub wtedy, gdy znudziły się nam nasze stare płytki i chcemy nieco odświeżyć nasze otoczenie.Tworzywo ścienne PCV jest wytrzymałe i odporne, tym samym dając gwarancję, że z powodzeniem można je stosować wymiennie z kafelkami.

Okładzina ścienna w naszym salonie

Wygoda, wytrzymałość oraz różnorodność motywów sprawia, że okładzina ścienna PCV z powodzeniem jest także stosowana w salonach, przedpokojach, pokojach dziecięcych, czy nawet sypialniach. Efektowna cegiełka to niezwykle popularny motyw stosowany w aranżacjach nowoczesnych wnętrz, a taka stylizowana z efektem postarzenia, w stylach rustykalnych. Można więc dobrać ją niezależnie od osobistych preferencji.

Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest również niski koszt inwestycyjny. Nie ma nawet co porównywać do wymiany na tradycyjną glazurę, gdzie zazwyczaj niezbędna jest specjalna ekipa, sprzęt, a samo pomieszczenie nie może być użytkowane przez czas trwania remontu. Ten sposób jest równie efektowny i znacznie tańszy.